Отборът на Ювентус направи сериозна крачка към класирането си за полуфиналите в Лига Европа. Преди броени минути, селекцията на Антонио Конте надигра с минималното 1:0 Лион при гостуването си на „Стад дьо Жерлан". Така „бианконерите" си осигуриха добра преднина преди четвъртфинала-реванш в Торино.

Единственото попадение в срещата реализира Леонардо Бонучи, който бе точен около пет минути преди края на редовното време. Френско-италианският сблъсък бе изключително равностоен, като силен финален натиск на Юве осигури и победата за „Старата госпожа".

Срещата ще остане неприятен спомен за аржентинската звезда Карлос Тевес, който се контузи и напусна терена принудително в 55-ата минута.

Домакините от Лион имаха сериозни проблеми с контузени футболисти. Извън сметките на рожденика Реми Гард оставаха състезатели като Бишевац, Лопес, Фофана, Грениер и Йоан Гюркюф.  Добрата новина за „хлапетата" бе завръщането на централния бранител Самуел Умтити, който щеше да си партнира с Бакари Коне.  Голямата звезда на френския гранд-Александър Лаказет щеше да действа активно зад единствения централен нападател-Джими Бриан.

Настроението в Юве не бе особено приповдигнато, след като „бианконерите" допуснаха една от малкото си загуби в последния кръг на Серия „А". Една от основните фигури в редиците на Юве-Артури Видал изтърпяваше наказание, като на негово място щеше да оперира Клаудио Маркизио. Другият чилиец Маурисио Исла бе предпочетен за поста краен бранител пред Стефан Лихтщайнер. Основното оръжие на торинци се казваше Карлос Тевес, който щеше да действа в атака заедно с Пабло Даниел Освалдо.

„Старата госпожа" започна днешната среща по доста активен начин. Момчетата на Антонио Конте решиха да изненадат своя опонент и наложиха териториален натиск, който обаче не даде някакъв резултат.

„Стад дьо Жерлан" изтръпна в 4-ата минута, когато Андреа Пирло опита един от специалитетите си пряк свободен удар. За щастие на френските фенове, плеймейкърът на Юве стреля в стената. През следващите 15-тина минути, двата отбора бяха учудващо пасивни.

Скуката приключи с идването на 25-ата минута, когато „хлапетата" имаха две уникални възможности да поведат в резултата. Младият Толисо проследи добре включването на ветерана Стед Малбранг, който пое в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл на Буфон. Джиджи се намеси стабилно и изби в корнер. При него, Джими Бриан се оказа непокрит в малкото вратарското поле, ала нападателят избра техниката и пропусна от непосредствена близост.

Отговорът на Ювентус бе подобаващ. Минути по-късно, Андреа Пирло пусна отличен пас зад отбраната към Карлос Тевес. „Ел Апаче" остана само срещу Лопес, но не успя да преодолее португалския национал.

Самуел Умтити пробва рефлекса на Буфон в 52-ата минута, шутирайки  силно от пряк свободен удар. Нещата за Антонио Конте станаха доста неприятни 180 секунди по-късно, след като Карлос Тевес поиска принудителна смяна и на негово място се появи Мирко Вучинич.

Малко след това, Пабло Освалдо получи отлична топка в наказателното поле, ала головият му изстрел бе спрян с отличен шпагат на Умтити.

Силните минути на гостите продължиха, като в три последователни атаки, Джовинко, Асамоа и Джорджо Киелини бяха съвсем близо до реализирането на попадение.

Мирко Вучинич се включи в пропуските на своите съотборници седем минути преди края. Черногорецът можеше да реализира от няколко метра, но вместо това прати  кълбото високо в аут.

Натискът на Юве даде резултат само няколко секунди по-късно. След ъглов удар на гостите се създаде сериозно меле. Погба бе на крачка от гола, но стреля в тялото на Гоналон. Отбитата топка попадна в краката на връхлитащия Бонучи, който с мощен шут под гредата направи 0:1.

До края на срещата „бианконерите" удържаха майсторски своята преднина и сега очакват със завидна доза спокойствие реванша, който ще се състои след една седмица.

ЛИОН-ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Бонучи (85')

СТАДИОН: „Стад дьо Жерлан"

СЪДИЯ: Уилям Колъм (Шотландия)

ЛИОН: Лопес, Толисо, Коне, Умтити, Бедимо, Фери, Гоналон, Малбранк, Лаказет, Мвуемба, Бриан (резерви: Веркутр, Зефан, Сар, Гомис, Даник, Н'Джие, Фекир)

ЮВЕНТУС: Буфон, Касерес, Бонучи, Киелини, Исла, Погба, Пирло, Маркизио, Асамоа, Освалдо, Тевес (резерви: Сторари, Вучинич, Джовинко, Пелузо, Йоренте, Падоин, Лихтщайнер)