Традиционно за английските отбори, Уест Хям подходи много несериозно към турнира Лига Европа. По подобие на миналогодишното си участие, „чуковете“ отново разочароваха своите фенове.

Тази вече лондонският клуб загуби визитата си на словенския Домжале с 2:1 в мач от третия предварителен кръг на надпреварата. Оправдание за поражението не може да има, тъй като в редиците на тима личаха имената на доказани играчи като Анди Керъл, Софиан Фегули, Енер Валенсия, Марк Ноубъл и др.

Домжале поведе в резултата в 11-ата минута, когато Чърнич бе точен от дузпа. Малко след това, паритетът бе възстановен, след като Марк Ноубъл отбеляза за Уест Хям, също от наказателен удар.

Крайното 2:1 отново оформи Чърнич, който се разписа в далечния ъгъл на Адриан след брилянтна солова акция. 77 минути за домакините записа изгоненият от Берое през това лято – Бенджамин Морел.