Отборът на Слован (Братислава) заслужено продължава в следващия етап от Лига Европа. Съставът се класира за плейофната фаза от турнира след втори пореден успех срещу Дъндолк, този път с 3:1 като гост.

На собствен терен Слован вече бе спечелил с 1:0, което класира тима без проблеми по-напред в състезанието.

Ратао и Каврич през първото полувреме, както и Даниел в продължението на мача бяха точни за състава от Братислава. Почетното попадение за домакините бе реализирано от Дъфи. Хобан пък пропусна да вкара дузпа за Дъндолк.

Едно от най-сериозните разочарования за вечерта в европейските битки бе в Португалия. В мач-реванш от третия кръг на Шампионската лига Порто загуби на собствен терен от Краснодар с 2:3 и след победа с 1:0 в миналата среща отпада от турнира и ще продължи участието си в Лига Европа.

Слован с минимален успех над косовски съперник, Божиков с пълни 90 минути

Съставът все така неубедителен в изявите си

До 13-ата минута резултатът вече бе 0:2, а разочарованието на феновете на домакините пълно. Тони Вилхена откри след едва 3 минути игра, а 10 по-късно Сюлейманов покачи на 2:0 за гостите. Отново той бе точен за 0:3 единадесет минути преди почивката, което постави звездите на Порто в неочаквано неприятна ситуация.

Зе Луиш и Диас вкараха за домакините през второто полувреме, но затворената игра на Краснодар не доведе до отбелязването на нови попадения и така Порто отпада от Шампионската лига.

Такава съдба имаше и Копенхаген, който бе елиминиран от Цървена звезда след изпълнения на дузпи. Крайният резултат след изтичането на редовните 90 минути бе същият като този от предишния двубой - 1:1, в продълженията нови голове не бяха реализирани, а при дузпите Звезда надделя със 7:6.