Тотнъм си осигури участие в 1/16-финалит ена Лига Европа. „Шпорите" победиха Панатинайкос с 3:1 у дома и по този начин завършиха втори в група J. Първи в този поток пък е италианският Лацио.

Тотнъм нямаше особени проблеми с гръцкия гранд на „Уайт Харт Лейн". След двайсетина минути разузнаване, Адебайор откри за англичаните. Тогоанецът бе изведен очи в очи с гръцкия вратар при съмнителна ситуация за засада и опитният голмайстор не сбърка, търкулвайки спокойно топката покрай Карнезис.

Веднага след почивката Дефоу удари гредата, но противно на всякаква логика, ПАО стигна до изравняване, благодарение на Зека.  Точе в 70-ата мин. можеше да направи шока пълен след страхотна грешка на защитата на Тотнъм, но не сполучи.

В 76-ата логичното се случи и Демпси даде отново преднина на „шпорите". Американецът бе оставен напълно сам в пеналта при едно центриране от фаул и стреля с глава. Топката срещна гредата, след това и гърба на гръцкия вратар и влезе в мрежата.

Малкопо-късно Джърмейн Дефоу бе изведен сам срещу вратаря и с технично копване прехвърли Карнезис за крайното 3:1.

В другия мач от групата, Лацио разби Марибор с 4:1 като гост, благодарение попаденията на Козак, Раду и Флокари (2). В самия край Таварес наниза почетното попадение за словенците.

Така римските „орли" завършиха на първо място в групата и вероятно ще получат малко по-лек съперник на 1/16-финалите.