Отборът на Тотнъм защити реномето си на фаворит за спечелване на групата в Лига Европа, в която присъства и нашият Лудогорец. "Шпорите" не подцениха силния австрийски тим на ЛАСК (Линц) и го победиха с 3:0.

Жозе Моуриньо бе избрал доста интересен избор за стартов състав. Завърналият се Гарет Бейл си партнираше в атака с бразилеца Карлос Винисиус, който наскоро бе закупен от състава на Бенфика. Лидерите Хари Кейн, Деле Али и Юго Лорис, бяха оставени на резервната скамейка.

Лестър победи Зоря с 3:0 в мач от Лига Европа

Лестър се завърна с класика на европейската футболна сцена

Много силен мач за една от бъдещите звезди на английския футбол

Резултатът беше открит от Лукас Моура в 18-ата минута. Именно Карлос Винисиус изработи асистенцията за своя съотборник, извеждайки го на задължаваща позиция, от която той не пропусна да накаже Шлагер.

Гостите от ЛАСК имаха малшанс да си отбележат автогол в 27-ата минута. Тогава Андраде засече в собствената си врата опит за подаване на Гарет Бейл.

След почивката Тотнъм имаше още добри възможности, но стигна до класиката едва шест минути преди края, когато в прегръдките на своите съотборници попадна появилият се от скамейката Хьон-Мин Сон.

Австрийският им опонент пък може да съжалява, че не стигна поне до почетен гол. Джо Харт обаче отчая с отлична намеса оказалия се в епицентъра на събитията Андреас Грубер.

Арсенал навакса изоставане във Виена

Рапид поведе в началото на второто полувреме

В следващия кръг на Тотнъм предстои гостуване на Антверп, докато ЛАСК приема българския първенец Лудогорец.

ТОТНЪМ - ЛАСК (ЛИНЦ) 3:0

1:0 Лукас (18"), 2:0 Андраде - автогол (27"), 3:0 Сон (84")