Андерлехт победи с 2:0 Монако. Белгийците се наложиха насред Франция над бившия тим на Бербатов и почти го изхвърлиха от турнира.

Английският Тотнъм пък вече се класира напред тази група J, след като надви минимално, но достатъчно с 1:0 Карабах в Азербайджан.

Монегаските започнаха добре мача си срещу белгийците, но контузията на Тулалан след повин час игра сякаш прекърши ентусиазма им. В самия край на първото полувреме „принзопевете" бяха попарени повторно с гола Жиле в 45-ата с удар от 18 метра след една лошо избита топка - 0:1.

Току-що влезлият през втората част ганаец Ачеампонг покоси допълнително домакините с втория гол за Андерлехт в 78-ата минута.

По същото време в Баку Хари Кейн реализира победния гол за „шпорите". Попадението в 78-ата минута за него бе шесто в шести пореден мач във всички турнири. Победата с 1:0 за лондончани ги нареди на първата позиция с 10 точки. Втори излезе Андерлехт със 7 точки, а трети вече Монако с 6 точки. Карабах остана на последното място с 4 точки.

В последния кръг Андерлехт приема Карабах и логиката диктува да очакваме три точки за белгийците, което окончателно ще ги класира заедно с Тотнъм. „Шпорите" пък ще приемат Монако и монегаските освен на своя победа на „Уайт Харт Лейн" ще трябва да се надяват и на погрешна стъпка за Андерлехт за класиране на 1/16-ина финалите.