Саутхямптън спечели ценна точка в Израел, завършвайки 0:0 с шампиона Апоел Беер-Шева.И двата отбора са начело в група К на Лига Европа с по 4 точки.ю

„Това е един добър резултат. Ние играхме с един много добър отбор. Когато не можеш да спечелиш един мач  важно е да вземеш точка  и това е точка за бъдещето" - заяви след мача мениджърът на Саутхямптън, Клод Пуел.

През първото полувреме двата отбора играха предпазливо и нямаше сериозни положения за гол.

След почивката играта се оживи и Жежеймс Уорд-Прауз за „светците" и Маор Меликсон и Бен Сахар за домакините бяха блиозо до отбелязване на гол. Но като цяло мачът не оправда очакванията, особено на 300-те привърженици на гостите, които бяха изминали почти 5 хиляди километра.

Апоел продължава отличното си представяне след победата над Интер като гост и отличната игра срещу Селтик в плейофите на Лига Европа.