Стандард (Лиеж) и Арсенал оправдаха високите очаквания към себе си в срещата помежду си от Група "F" на Лига Европа.

Белгийците имаха невъзможна задача, като трябваше да спечелят с пет гола разлика, за да изпреварят "артилеристите", които имаха с три точки повече от тях.

Пред Стандард имаше възможност да излезе от групата и при минимален успех, но за целта трябваше да получи помощ от Витория, който гостува на Айнтрахт във Франкфурт.

Арсенал си хареса мениджър от Китай

"Топчиите" са отправили оферта към Витор Перейра

Второто се случи, като в един момент Витория победи Айнтрахт, а тимът от Лиеж водеше с 2:0 на Арсенал и всичко изглеждаше невероятно, но още преди почивката феновете във Франкфурт получиха спокойствие, след като любимците им постигнаха обрат до 2:1.

Точен за гостите бе Рочина, но след това Да Коста и Камада направиха обрата факт още до 38-ата минута на мача.

Снимка 457283

Източник: Twitter

Истинският шок за привържениците на домакините дойде 5 минути преди края, когато Мусрати вкара за 2:2, а две атаки по-късно резултатът вече бе 2:3, след гол на Едуардс.

Снимка 422553

Всички попадения в другия мач от групата пък паднаха през второто полувреме.

В 47-ата минута Бастиен даде преднина на домакините, а Амала удвои след 61 минути игра.

Снимка 457276

Лаказет обаче върна надеждите на гостите за точката в срещата, а тя бе гарантирана с гол на Сака, реализиран 9 минути преди последния сигнал.

Така драмата в групата се запази до последната секунда, но напред продължават Арсенал и Айнтрахт.