Стандард (Лиеж) и Хановер 96 сътвориха зрелищен първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа, завършил 2:2. И двата отбора показаха силна игра в атака, която зарадва публиката в Белгия с четири гола.

Двете попадения на чужд терен за германците обаче им дават лек превес седмица преди реванша. Стандард и Хановер заложиха на атакуващ и красив футбол още от първия съдийски сигнал.

Съвсем логично първото попадение не закъсня. То бе за гостите от Германия, след като Ларс Щиндл отбеляза за 1:1. Този гол нахъса допълнително домакините от Лиеж и само за три минути футболистите на Жозе Рига постигнаха пълен обрат за радост на всички свои фенове. Точни бяха халфът Йони Буйенс в 27-ата и щатният реализатор на белгийския тим Мохамед Чите в 30-ата минута.

Втората част на днешната среща започна с по-добра игра на гостите от Хановер. Тя бе увенчана с изравнителен гол в 56-ата минута, когато бившият играч на Манчестър Юнайтед Маме Диуф не остави никакви шансове на Синан Болат.

До нови попадения в една от двете врати така и не се стигна. Реваншът е след седмица в Германия.

СТАНДАРД (ЛИЕЖ) – ХАНОВЕР 96 2:2
0:1 Щиндл (22), 1:1 Буйенс (27), 2:1 Чите (30), 2:2 Диуф (56)

СТАНДАРД (ЛИЕЖ): 38. Болат, 15. Погньоли, 5. Фелипе, 25. Кану, 6. Симан, 37. Ван Дам (80-Сеяс), 21. Ванкюр, 17. Буйенс, 77. Гакпе (70-Байнарсон), 11. Сирияк (89-Мичи), 10. Чите

ХАНОВЕР 96: 1. Цийлер, 6. Черундоло (81-Стопелкамп), 3. Хагуй, 5. Егиман, 24. Пандер, 23. Чахед, 28. Щиндл, 7. Пинто, 34. Рауш, 11. Конан, 39. Диуф (60-Собиех)

Стадион: „Мурис Дуфрасне“ (Лиеж)
Съдия: Тони Шапрон (Франция)