Спортинг (Лисабон) постигна трета победа в срещите си от груповата фаза на Лига Европа.

Португалският гранд се наложи при визитата си на Розенборг с 2:0, като по този начин заплете неимоверно възела в класирането на Група D.

Считано към настоящия момент, португалците са лидери с актив от 9 точки. Те са следвани изкъсо от ЛАСК, който разполага с две точки по-малко, както и от ПСВ (Айндховен). Холандците също са с общо 7 точки на сметката си.

Стадионът на Спортинг (Лисабон) вече ще носи името "Кристиано Роналдо"?

За това намекна президентът на "лъвовете"

Розенборг е единственият тим в тази престижна компания, който не е спечелил нито един пункт на сметката си в този етап от надпреварата.

Всичко в този мач беше решено през първото полувреме, след края на което гостите вече водеха с 2:0.

Себастиан Коатеш вкара за 0:1 след 16 минути игра, а в 38-ата минута един от лидерите в състава Бруно Фернандеш беше точен за 2:0.

Снимка 408110

Източник: EPA/БГНЕС

"Лъвовете" намалиха оборотите през втората част от сблъсъка и с добри тактически действия удържаха набезите на домакините, стигайки до успеха.

Битката в групата ще бъде до последната възможна минута, като в следващия кръг Спортинг приема ПСВ, а Розенборг е домакин на ЛАСК.

Тимът от Линц обърна съперника си от Айндховен тази вечер, като спечели сблъсъка между двете единайсеторки с 4:1.

Снимка 451734

Източник: Twitter

ЛАСК губеше в резултата до почивката след гол от дузпа на Швааб, но след паузата Ранфтъл, Фрисер и на два пъти Клаус спечелиха трите точки за домакините.