Българският национал Мартин Минчев записа дебют в Лига Европа. Крилото се появи в края като резерва за своя Спарта (Прага), който падна тежко у дома от Лил с 1:4. Нашето момче се появи на мястото на Ханушек в 91-ата минута.

Като цяло срещата се разви много зле за домакините, които още в 23-ата минута останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Ладислав Крейчи. Съперникът им се възползва от този факт и в края на полувремето отбеляза чрез Язици.

Станислав Шопов направи първа тренировка с Хееренвеен

Халфът бе под карантина до момента

Спарта имаше сили да се върне в мача с настъпването на 47-ата минута чрез Борек Дочкал. Оттам насетне обаче силите на тима, воден от Вацлав Котал, привършиха и Лил се развихри. Турската звезда Язици оформи своя хеттрик, а принос за крайното 1:4 имаше и Джонатан Иконе.

В следващия кръг Спарта (Прага) гостува на Милан, докато Лил ще премери сили със Селтик.

СПАРТА (ПРАГА) - ЛИЛ 1:4

0:1 Язици (45+1"), 1:1 Дочкал (47"), 1:2 Язици (60"), 1:3 Иконе (66"), 1:4 Язици (75")