Славия успешно се справи с Илвес Тампере и в мача-реванш от Лига Европа, който се игра тази вечер. "Белите" надвиха своя съперник с 2:1, като и този път бяха по-добрият отбор и можеха да постигнат по-разгромен резултат. Срещата бе от първия квалификационен кръг на турнира, а столичани си спечелиха билет за следващата фаза.

Точен за успеха на българския тим бе Галин Иванов, който се разписа два пъти. За гостите пък единственото попадение отбеляза Нубиси.

Славия - Илвес Тампере, 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Белите" продължават напред в Лига Европа

Доста слабо първо полувреме изиграха двата отбора на "Васил Левски". Логично, и в тази среща "белите" бяха по-дейният отбор, но така и не достигаха до по-интересни ситуации пред съперниковата врата. Възпитаниците на Загорчич имаха точно две голови възможности за първите 45 минути, като успешно се възползваха малко преди последния съдийски сигнал.

Малко над 1000 запалянковци подкрепяха Славия във втория им мач в Лига Европа, докато агитката на гостите от Финландия бе далеч по-скромна - около 20 привърженици бяха пропътували пътя от Хелзинки до България.

Снимка 369290

Първият шанс пред "белите" се откри след половин час игра. Момчил Цветанов се отскубна от своя пазач и опита да комбинира с включващия се в атаката Йомов, но защитник на Илвес успя да изчистя в последния момент в корнер и опасността премина.

Пет минути по-късно, резултатът най-накрая бе открит. Галин Иванов получи хубав пас от Милчо Ангелов около точката за дузпата и веднага стреля към вратата, отбелязвайки за 1:0.

За съжаление на феновете обаче, това бяха ситуациите с изразени футболни достойнства през първата част и двата отбора се оттеглиха за кратка почивка.

Снимка 369295

Изглежда двата отбора бяха запазили най-хубавото за втората част. Още в самото начало Илвес успя да възстанови равенството. Нападателят бе чудесно изведен от свой съотборник и с едно движение преодоля Стергиакис за 1:1. Отговорът на "белите" обаче изобщо не закъсня. Само 120 секунди по-късно, Галин Иванов отново се разписа, след като се оказа сам срещу Хиландер, стреля, топката се отклони в горната греда и влетя в мрежата за 2:1.

Снимка 369293

Малко след това, Йомов се отчете с непростим пропуск, малко преди да бъде заменен. Момчил Цветанов връхлетя отдясно към наказателното поле и веднага подаде към своя съотборник, който бе позициониран точно пред вратата, но не успя да мушне топката в мрежата. Илвес също имаше за какво да съжаляват. Миетунен бе изпуснат от Андреа Христов, но за късмет на "белите" не успя да нацели очертанията на вратата от много близка дистанция.

Снимка 369291

До края на редовното време, българският тим продължаваше да търси по-изразителна победа. Първо Шоколаров центрира към голмайстора Галин Иванов, но той не успя да изпрати топката в мрежата след удара си с глава. Малко след това, Милчо Ангелов остана сам срещу вратаря на Илвес, но кълбото премина встрани.

Така Славия записа втора категорична победа над финландския отбор и се класира за втория квалификационен кръг в Лига Европа, където ще се изправят срещу хърватския гранд Хайдук (Сплит).