Реал Сосиедад продължава с наказателната си акция в Лига Европа. Баските постигнаха трети пореден успех в своята група Е, надвивайки като гост Шериф (Тираспол) с 2:0. Така възпитаниците на Иманол Агуачил са с пълен точков актив след три изиграни срещи. Манчестър Юнайтед е с шест пункта, Шериф е с три точки, а с 0 е Омония.

След нулево първо полувреме, битката в Молдова претърпя сериозна промяна. Ветеранът Давид Силва се възползва от асистенция на Александър Сьорлот и с лекота направи 0:1. Ситуацията за Шериф стана още по-тежка, след като Кайбу получи втори жълт картон от австрийския съдия Лехнер.

Реал Сосиедад подпечата своя триумф с гол в 62-ата минута, след като Ариц Елустондо скочи високо, за да засече центриране в малкото наказателно поле, пратено от Брийс Мендес от корнера. Последва удар с глава в средата на целта,, направил резултата 0:2.

Омония - Манчестър Юнайтед 2:3 в мач от Лига Европа