Шарльороа, където играе българският национал Иван Горанов, не успя да се класира за груповата фаза на Лига Европа. "Зебрите" отстъпиха с 1:2 на Лех (Познан) у дома.

Бившият футболист на Левски не игра, тъй като е под карантина след положителен тест за коронавирус.

Лех откри резултата в 34-ата минута, когато Даниел Рамирес откри резултата. В 41-ата Тимутеуш Пухач с удар от около 25 метра удвои преднината на поляците.

Малко след началото на втората част домакините от Шарлeроа получиха правото да изпълнят дузпа, но Кавех Резай пропусна да се разпише. В 56-ата минута все пак Мамаду Фал върна един гол за белгийския тим.

Шарльороа не стигна до изравнителен гол до края на срещата, въпреки че Сатка от гостите бе изгонен в 77-ата минута.