Последният носител на Купата на УЕФА Шахтьор (Донецк) разгроми Партизан (Белград) с 4:1 в мач от Група "J" на Лига Европа. Украинците бяха по-добрият отбор през целия двубой и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Марко Ломич си отбеляза автогол и изведе украинците напред в резултата в 24-ата минута. Четвърт час по-късно Луиз Адриано вкара втори гол за домакините. Всичко в мача свърши в 54-ата минута. Тогава Жадсон сложи край на интригата с трето попадение за украинците. Положението на сръбския гранд стана напълно безнадеждно в 67-ата минута. Тогава Ярослав Ракитский направи резултата 4:0. В края на мача Адем Ляич отбеляза почетното попадение за "гробарите".

В другия мач от групата френският Тулуза и белгийският Клуб Брюж завършиха 2:2. Акпала изведе гостите от Брюж напред в резултата в 53-ата минута, но само две минути след това Муса Сисоко изравни. В последните минути двата тима си размениха по едно попадение. Тулуза поведе с 2:1 в 84-ата минута с гол на Андре-Пиер Жиняк, но в 90-ата минута Иван Персич попари домакините и изравни.

ШАХТЬОР - ПАРТИЗАН 4:1
1:0 Ломич (24-автогол)
2:0 Луиз Адриано (38)
3:0 Жадсон (54)
4:0 Ракитский (67)