Шахтьор (Донецк) се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като разби с 4:1 Базел. Двубоят се игра в Гелзенкирхен. Точни за "миньорите" бяха Жуниор Мораеш, Тайсон, Алан Патрик и Додо. За швейцарския тим вкара Ван Волфсвинкел.

Следващият съперник на "миньорите" ще бъде Интер.

Шахтьор - Базел 4:1, попадение на Ван Волфсвинкел

Сблъсъкът започва в 22:00 часа

Шахтьор започна силно мача и поведе още във 2-ата минута. Марлос центрира от корнер, а преминалият през ЦСКА Жуниор Мораеш с глава вкара за 1:0.

В ответната атаката и швейцарците застрашиха вратата на Шахтьор, но насочената от Артур Кабрал топка мина край гредата.

Снимка 491839

В 20-ата минута опасен удар на Мораеш премина над вратата. Две минути по-късно Тайсон удвои. Бразилецът получи топката от Марлос и нанесе силен удар, който се отклони от Фрай и влезе във вратата.

Минута по-късно Марлос стреля директно от фаул, но ударът му се получи слаб и не затрудни вратаря на Базел. В 38-ата минута Марлос стреля коварно, но Николич изби.

Снимка 491838

Две минути след това страхотен удар на Маркос Антонио срещна гредата.

През второто полувреме отново Шахтьор диктуваше събитията на терена и не позволяваше на Базел да затрудни Пятов. Все пак в 66-ата минута Артур можеше да се възползва от неразчетено излизане на украинския вратар, но прати топката над вратата.

Снимка 491837

В 75-ата минута "миньорите" решиха всичко в срещата. Тайсон нахлу в наказателното поле, но бе фаулиран от Маршон. Главният рефер посочи бялата точка, а Алан Патрик вкара за 3:0.

В 88-ата минута украинският тим вкара четвърти гол. Додо отне топката и поде контраатака. Кълбото стигна до Майкон, който напредна и върна към Додо, който с мощен удар по диагонала се разписа за 4:0.

Снимка 491834

Крайният резултат оформи резервата Рики ван Волфсвинкел, който се разписа на празна врата след подаване на Самуеле Кампо в продължението на мача.