Испанският Севиля се класира на полуфинал във втората по сила европейска клубна надпревара Лига Европа. Тази вечер селекцията на Хулен Лопетеги прати Уулвърхямптън у дома след успех с 1:0. Триумфът за андалусийци дойде в самия край на срещата, когато Лукас Окампос реализира в 87-ата минута.

Шахтьор разби Базел с 4:1 и е полуфиналист в Лига Европа

Шахтьор се оказа прекалено силен за Базел, "миньорите" ще спорят с Интер за място във финала на Лига Европа

Украинският тим с впечатляваща победа с 4:1

Английският им опонент обаче има за какво да съжалява, тъй като в 12-ата минута голямата им звезда Раул Хименес изпусна дузпа.

Така Севиля ще се бори за място на финал с Манчестър Юнайтед, като срещата на германска територия е в неделя.

Снимка 491840

Източник: EPA/БГНЕС

Първите пет минути на срещата бяха изключително динамични, тъй като англичаните опитаха да вземат страха на своя опонент. Добра възможност в началото се откри за Раул Хименес, а след това и Леандер Дендонкер получи своя миг слава, но акробатичният му изстрел мина малко над горната греда.

Напечено в Дуисбург стана с настъпването на 12-ата минута. Адама Траоре отново показа "извънземната" си скорост, като мина на парад през почти половината отбор на севилци. В крайна сметка устремът му бе спрян непозволено от бранителя Диего Карлос в наказателното поле на испанците. Реферът Даниеле Орсато моментално отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Раул Хименес. Нервите на мексиканеца обаче не издържаха и той не съумя да преодолее Ясин Бону.

Отговорът на Севиля дойде буквално в следващата атака, когато Сусо използва едно от своите коронни изпълнения. Крилото отправи изстрел от далечна дистанция, който затрудни максимално Руи Патрисио.

Уулвърхямптън - Севиля 1:0 (Развой на срещата по минути)

Лукас Окампос отбеляза единственото попадение

Отличните комбинативни възможности на играчите на Хулен Лопетеги създаваха добри атаки, като поредната такава беше в 25-ата минута. Юсеф Ен Несири хубаво се вклини между двама съперникови бранители, ала изстрелът му не порази далечния ъгъл на Патрисио.

Превъзходството във владението на топката вдъхнови "рохибланкос" за нова акция в 36-ата. Тя бе завършена с техничен шут на Лукас Окампос, който също бе отразен със сериозна доза майсторство от Патрисио.

Снимка 491829

Жоан Жордан от Севиля имаше претенции към главния съдия Даниеле Орсато в 55-ата минута, като според него трябваше да бъде отсъдена дузпа заради игра с ръка на Рубен Невеш. Според арбитъра обаче контактът между крайника на португалеца и кълбото, е бил неволен.

Манчестър Юнайтед елиминира Копенхаген след продължения и ще спори за място на финала в Лига Европа

Гол на Фернандеш реши всичко в мача

Настойчивостта на Юсеф Ен-Несири можеше да се окаже скъпоценна за севилци в 61-ата. С голяма доза късмет, стрелецът премина през тримата централни бранители на Уулвс, но изморен от тежката борба, изстрелът му бе слаб и спасен лесно от Бону.

Снимка 491846

Севиля не изпускаше лидерската си роля в този четвъртфинал, но въпреки това пропуските за отбора продължаваха. В 65-ата Кунде се измъкна от персоналния си пазач Моутиньо, ала последвалият му удар с глава мина над горната греда на Патрисио.

Уулвс отново се измъкнаха от опасна ситуация в 76-ата минута. Евер Банега изпълни перфектно пряк свободен удар, но още по-добра беше реакцията на Патрисио, изчистил в корнер.

Малко преди края, логиката възтържествува и Севиля най-сетне поведе в резултата. Поредното центриране на Евер Банега даде ефект, като Лукас Окампос продължи с глава неговия остър пас. Всичко това изненада сериозно Руи Патрисио, който само видя как кълбото се оплита в неговата мрежа.

Интер се справи с Байер (Леверкузен) и е на полуфинал в Лига Европа

2:1 за "нерадзурите", отмениха две дузпи в тяхна полза

До края Уулвс просто нямаха сили за последно нападение, докато по-скоро Севиля имаше шансове за втори гол, отколкото за драма пред вратата на Ясин Бону.

Снимка 491842

Така победителите си осигуриха полуфинал срещу Манчестър Юнайтед в неделя, който ще се проведе отново на германска територия.