Севиля се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Испанците изиграха силен двубой и отстраниха Рома след 2:0 на неутралния терен в град Дуисбург (Германия). Селекцията на Хулен Лопетеги реши всичко в своя полза още през първото полувреме, когато в мрежата на "джалоросите" се разписаха Серхи Регилон и Юсеф Ен Несири.

Севиля - Рома 2:0 (Развой на срещата по минути)

Лесен успех за испанците

Втората част протече доста спокойно, като италианският гранд не създаде голово положение. Трети гол на севилци пък бе отменен поради намеса на системата ВАР.

Снимка 491209

Източник: EPA/БГНЕС

Така в следващата фаза Севиля ще се изправи срещу някой измежду победителя от двойката Олимпиакос и Уулвърхямптън.

Севиля демонстрира сериозните си амбиции в този мач с идването на 4-ата минута. Серхи Регилон проби по десния фланг и беше на секунда от това да отправи голова асистенция за свой колега. Леонардо Спинацола обаче действа решително и изби в корнер.

Натискът на "рохибланкос" продължи и малко след това Пау Лопес трябваше да брани решително вратата на Рома. Това се случи при изстрел на Окампос, който летеше заплашително под горната греда на италианците.

Снимка 491210

Севиля се размина с попадението в 11-ата минута. Бранителят на символичните домакини - Жул Кунде надскочи персоналния си пазач при центриране от корнер, ала насочването му с глава приключи само с рикошет в гредата.

Логичното се случи и селекцията на Хулен Лопетеги поведе с 1:0 в 21-ата минута. Серхио Регилон доказа защо е апетитна хапка за множество европейски грандове. Крайният бранител сътвори изключителен рейд по фланга, майсторски задмина Перес и Ибанес, а след това стреля силно под плонжа на неубедителния Пау Лопес.

Положението за Рома можеше да стане още по-тежко. Хесус Навас, в 29-ата напомни за най-добрите си дни, като съчета скоростта си с безупречна техника. Всичко това го изведе сам срещу Пау Лопес, стражът на "вълците" пак беше надигран, ала бившият испански национал си поведе топката прекалено силно и така гол №2 не се осъществи.

Снимка 491212

Рома трябваше да чака до 35-ата минута, за да сътвори нещо по-интересно пред вратата на своя опонент. Един Джеко внесе достатъчно напрежение в полето на Севиля, но в крайна сметка бе разколебан от леко дискусионен шпагат на Диего Карлос. Кълбото обаче попадна в Дзаниоло, който от добра позиция не намери очертанията на вратата.

Отбраната на Рома изобщо не бе подготвена за перфектната контра на Севиля в 43-ата. Ибанес се хвърли на ненужен шпагат в краката на Окампос, който се оказа безкрайно неуспешен. Аржентинецът остана сам срещу Лопес и въпреки намесата на вратаря, кълбото стигна до притичалия на далечната греда Ен Неисири, който с лекота реализира за 2:0!

Снимка 491213

След паузата Рома стигна до нещо като полуположение. При кратко меле, Браян Кристанте се нагласи да отправя акробатичен изстрел от сравнително близка дистанция. Бранителят Диего Карлос обаче заложи тялото си пред пътя на кълбото и така спаси Ясин Бону от по-драматични събития.

Шут към вратата на Севиля най-накрая имаше в 70-ата минута. Един Джеко проведе поредна битка с Диего Карлос и този път си създаде пространство за стрелба. Босненецът обаче не притежаваше необходимата точност и топката премина на безопасно разстояние от Ясин Бону.

Снимка 491215

Системата ВАР попречи на севилци, за да стигнат до класическо естество на своята преднина. Ел Хадади центрира от фланга и бранителят Кунде намери мрежата, след като подложи крак на далечната греда. Оказа се обаче, че е бил със сантиметри пред последния в защитата на Рома - Александър Коларов.

До края и двата тима вече знаеха отлично своята съдба. Севиля обогати своята статистика с втора греда в мача. Тя беше дело на Евер Банега след изпълнение на пряк свободен удар. В последната възможна секунда директен червен картон, за блъскане на съперник в гръб, получи Джанлука Манчини.

Снимка 491211

Така на четвъртфиналите Севиля ще се изправи срещу някой измежду победителя от двойката Олимпиакос и Уулвърхямптън.