Отборът на Севиля записа безапелационна победа над Лацио с 2:0 и се класира на осминафиналите в Лига Европа с общ резултат 3:0.

И двата отбора не завършиха тазвечершната среща в пълен състав, след като в 60-ата минута, Франко Веласкес бе изгонен с втори жълт картон, а в 71-ата, Адам Марушич получи директен червен.

Снимка 407821

Източник: БГНЕС

Резултатът бе открит в 20-ата минута от Бен Йедер, който се разписа в опразнената врата, възползвайки се от грешка на защитата на съперника - 1:0.

В 79-ата минута, Хесус Навас комбинира с Пабло Сарабия, който сложи край на желанието на "римските орли" да продължат напред в турнира. Той овладя топката от движение и веднага стреля към целта, мушвайки топката в мрежата за крайното 2:0.