Италианският Сасуоло направи своя дебют на европейската футболна сцена. Момчетата на Еузебио Ди Франческо стигнаха до 1:1 при визитата си на швейцарския Люцерн в мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Двубоят не започна никак добре за „зелено-черните“, които допуснаха ранен гол. Точен за домакините ме Швенеувли още в 8-ата минута. Ремито бе фиксирано малко преди почивката, когато точен от дузпа беше Доменико Берарди.

До края нови попадения не паднаха и така всичко ще бъде решено на „Мапеи Стейдиъм“ след седмица.

Друг от големите европейски отбори – Херта (Берлин) не сгреши на старта на своята евро кампания. Столичани се справиха с устрема на датския гранд Брьондби, побеждавайки го с минималното 1:0. В герой за „Старата дама“ се превърна Ведад Ибишевич, който реализира в 28-ата минута.

В друг двубой от Лига Европа, Гент разби с 5:0 румънците от Виторул. Два гола отбеляза Колибали, а по един добавиха Нето, Митрович и Депойтре.

ЛЮЦЕРН – САСУОЛО 1:1

ХЕРТА – БРЬОНДБИ 1:0

ГЕНТ – ВИТОРУЛ 5:0