Отборът на Рома отпадна от турнира Лига Европа още в плейофите за влизане в групите на турнира. "Вълците " стигнаха само до равенство 1:1 в мача срещу Слован (Братислава) у дома и след загубата с 0:1 в първия мач отпадат от надпреварата.

Двубоят на "Олимпико" започна отлично за италианците, които наложиха тотален домакински натиск. Така се стигна до 11-ата минута, когато резултатът беше открит от Симоне Перота. Малко по-късно Боян Къркич се отчете с пропуск пред вратата на Путноски. В края на първата част и в началото на втората гостите от Словакия изравниха играта. В 82-ата минута усилията им бяха възнаградени и Степановски изравни резултата.

В другия мач с участието на италиански отбор Лацио победи Работнички в Македония с 3:1 и с общ резултат 7:1 продължава напред. Томазо Роки откри резултата в 23-ата минута. В 39-ата обаче Лазаревски изравни. След почивката само за 3 минути между 74-ата и 77-ата минута след голове на Ернанеш и ново попадение на Роки, "орлите" взеха победата.