Рома записа много ценна победа над Аякс в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. "Вълците" се наложиха с 2:1 на "Йохан Кройф Арена" след като реализираха пълен обрат.

Така италианският тим е сериозен фаворит за класиране на полуфиналите.

Домакините със сигурност могат да съжаляват за развоя на мача, тъй като поведоха, а след това пропуснаха дузпа, за да дойдат двете попадения на Рома, които обърнаха мача.

Снимка 526279

Срещата започна равностойно. В 10-ата минута се стигна до първата опасност. Един Джеко получи подаване на границата на наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Малко по-късно, "вълците" бяха принудени да правят смяна след като Спинацола се контузи, а на негово място влезе 18-годишният Калафиори.

Аякс - Рома, на живо

Двата отбора обещават зрелищен мач

В 39-ата минута, домакините поведоха след като защитата на Рома се пропука. Диавара даде възможност на Душан Тадич да подаде умело на Клаасен, който насочи отблизо и открие резултата за 1:0.

В началото на втората част Аякс можеше да си осигури комфортен аванс след като Душан Тадич си изпроси дузпа след фаул на Ибанез. Сърбинът застана зад бялата точка и стреля, но вратарят на "вълците" Лопес изби. За да потвърдят изтърканото, но вярно правило във футбола "като не вкараш, ще ти вкарат", домакините получиха гол.

В 57-ата минута капитанът Пелегрини изпълни от свободен удар, младият вратар на Аякс - Схерпен изпусна топката и тя влезе в мрежата му за 1:1. Стражът е трети избор на Тен Хаг.

Шест минути преди края на редовното време, Рома удари. "Вълците" изпълниха корнер, Клаасен опита да избие, но само я отклони към Ибанез, който се извиси и засече с глава за 1:2. Реваншът е след седмица.