Отборите на Бетис и Милан не се победиха в голямото дерби на група F от Лига Европа. По този начин ситуацията в това мини първенство остава изключително деликатна. Испанците са лидер с 8 точки, докато "росонерите" и Олимпиакос, който днес разби Дюделанж с 5:1, са с по 7. Така ребусът тук ще бъде решен в оставащите два кръга.

Двубоят започна тежко за италианците, които инкасираха попадение още в 12-ата минута. Филипе Жуниор центрира отлично за намиращия се на дузпата Ло Селсо, който директно от въздуха я прати в мрежата на Донарума.

Попето поведе Спартак (Москва) за епична победа над Рейнджърс

Ивелин Попов с асистенция и силен мач за триумфа с 4:3

До почивката Антонио Санабрия можеше да удвои севилската преднина, но изстрелът му премина близо до дясната греда.

Снимка 388325

Източник: EPA/БГНЕС

Милан постепенно намери себе си след паузата. Доказателство за това отличната възможност пред Сусо. Звездата на гостите обаче бе разочарован от едно страхотно спасяване с две ръце на Пау Лопес.

Прошка нямаше 60 секунди по-късно, когато Сусо изпъкна с поредния си брилянт. Крилото завъртя топката от фаул, тя премина през купа от играчи и необезпокоявано влетя в мрежата на Бетис.

До края на срещата двата тима си размениха по едно чисто голово положение, но резултатът остана непроменен.

Гредите и Оливие Жиру помогнаха на Челси за успех над БАТЕ

Поредна победа за селекцията на Маурицио Сари в Лига Европа

В следващия кръг Милан домакинства на Дюделанж, докато Бетис има директна битка за първото място с Олимпиакос.

БЕТИС - МИЛАН 1:1

1:0 Ло Селсо (12"), 1:1 Сусо (62")

СТАДИОН: "Бенито Виямарин"

СЪДИЯ: Крейг Поусън (Англия)

БЕТИС: Лопес, Федал, Бартра, Манди, Жуниор, Каналес, Карвальо, Ло Селсо, Тейо, Санабрия, Хоакин (резерви: Роблес, Бараган, Сидней, Гуардадо, Инуй, Леон, Лорен)

МИЛАН: Рейна, Бакайоко, Борини, Чалханоглу, Кутроне, Кеси, Лаксалт, Мусакио, Родригес, Сусо, Сапата (резерви: Донарума, Абате, Бертолачи, Халилович, Маури, Монтоливо, Романьоли)