Отборът на ПСВ (Айндховен) направи сериозна крачка към излизането си от групите на Лига Европа. Преди броени минути, момчетата на Филип Коку победиха безпроблемно хърватския гранд Динамо (Загреб) с 2:0.

Така „филипсите" останаха на три точки пасив от нашия Лудогорец, който вече е сигурен участник в елиминационната фаза. Черноморец (Одеса) до последно ще се надява на чудото, а Динамо вече изгуби всякакви шансове.

Мачът в Айндховен започна със силен натиск за ПСВ. Въпреки множеството критики по техен адрес, футболистите на холандския гранд демонстрираха приятен за окото футбол, който намери отражение в две попадения.

Първото падна в 28-ата минута, когато една бърза домакинска атака намери Лусиано Нарсинг на крилото. Националът пусна остър пас в наказателното поле, който бе засечен майсторски от връхлитащия Адам Махер.

Лусиано Нарсинг продължи с асистенциите и през втората част. Техничарят този път спомогна за попадението на Олва Тойвонен, като спряганият за гонене швед, успя да фиксира и крайното 2:0.

В следващия кръг,  Черноморец (Одеса) домакинства на Динамо (Загреб), докато ПСВ гостува на българския шампион-Лудогорец.

ПСВ (АЙНДХОВЕН)-ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:0

1:0 Махер (28'), 2:0 Тойвонен (58')

СТАДИОН: „Филипс Стейдиъм"

СЪДИЯ: Павел Балай (Румъния)

ПСВ: Титон, Ариас, Брума, Хендрикс, Вилемс, Тойвонен, Шаарс, Махер, Нарсинг, Локадия, Депай (резерви: Бертрамс, Занка, Матваз, Джозефсон, Ван Ойен, Бренет, Хилйемарк)

ДИНАМО (ЗАГРЕБ): Зеленка, Пинто, Ади, Симунич, Пиварич, Брозович, Антолич, Лима, Судани, Самир, Фернандес (резерви: Микулич, Симунич, Леко, Халилович, Саре, Рукавина, Чоп)