Отборът на Селта продължава да брани испанската чест в Лига Европа. Тази вечер съставът на Едуардо Берицо измъкна равенство 1:1 в гостуването си на Генк от 1/4-финала в турнира и така си осигури продължаване напред, след като в първия мач бе спечелил с 3:2 на свой терен.

Снимка 289627

Гостите първи взеха преднина в мача с гол на Пионе Систо в 63-ата минута, а Леандро Трусар върна надеждите на домакините в 67-ата минута, но те така и не успяха да стигнат до пълен обрат.

Генк имаше първата възможност в мача и в 5-ата минута Самата стреля с глава над вратата. Селта обаче също бе близо до гола в 16-ата минута, когато след едно грешно изчистване Систо овладя и отправи удар, който премина опасно близо до гредата.

В 42-ата минута грешка в отбраната на гостите доведе до опасно положение за белгийците, но падайки Буфел не успя да намери топката добре и да я насочи в очертанията на вратата. Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата и Клаудио Бовю с акробатичен шут пробва рефлексите на вратаря Райън, а в 44-ата минута и Систо стреля от дистанция, но над вратата.

Втората част започна с шанс за Генк и Трусар отправи изстрел, който мина до гредата. В 51-ата минута пък Бовю пропусна супер шанс за гостите, като изскочи очи в очи с вратаря и отблизо не успя да отбележи.

Все пак в 63-ата минута Селта стигна до откриване на резултата. Систо открадна една топка в половината на съперника, напредна и с мощен удар реализира за 0:1.

Играчите на Генк обаче реагираха бързо и в 67-ата минута стигнаха до изравняване. Трусар се възполза от грешка в отбраната, открадна една топка, напредна и хладнокръвно реализира за 1:1, като върна шансовете на своя тим.

До края домакините опитаха да стигнат и до толкова нужния им втори гол, който щеше да ги класира напред, но такъв не падна и в крайна сметка приказката за Генк приключи, докато Селта стана първият сигурен участник на 1/2-финала.