Чешкият Спарта надигра италианския гранд Интер с 3:1, в мач в който имаше тотално превъзходство. Гостите не показаха, че имат особено желание да играят в турнира Лига Европа.

Домакините поведоха още в 7-ата минута чрез Вацлав Кадлец. Ранният гол предопредели поведението на двата отбора. Гостите се наложи да разиграват по-дълго топката и да я изсипват в наказателното поле. Домакините пресираха и когато отнемаха топката правеха бързи контраатаки.

Снимка 255575

В 25-ата минута резултатът бе увеличен. Голамйстор бе отново Вацлав Кадлец. Чехите изпълниха много бързо пряк свободен удар и част от играчите на Интер не разбраха какво се случва.

Вторият гол направи играчите на Интер още по-безидейни и те до почивката не можаха да сътворят нищо сносно.

Снимка 255574

Това реши мач. Въпреки, че интеристите създаваха впечатление, че се опитват да вкарат гол. Едер успя да излезе сам срещу вратаря, копна топката, но тя излезе в аут.

В края публиката ръкопляскаше радостна от победата.

Така Интер записа втора загуба с два гола разлика. А Спарта се върна в играта и е на една точка за лидерите Апоел Беер-Шева и Саутхямптън.