ФК Порто и Рейнджърс продължават напред в най-заплетената група "G" в настоящото издание на Лига Европа. Преди последните срещи и четирите тима имаха шансове да продължат напред. Португалците победиха Фейенорд с 3:2 и заеха първото мястос 10 точки. Рейнджърс допусна късно изравняване от страна на Йънг Бойс за 1:1 и трябваше да трепери в последните минути.

Всички резултати от шестия кръг на Лига Европа

Ще станат известни всички 1/6-финалисти, които продължават през февруари

Отборите на Порто и Фейенорд направиха истинско голово шоу в първите 22 минути на мача. Домакините поведоха с попадение на Луиш Диаш в 14-ата минута. При следващата атака Тайръл Маласия си вкара автогол след прострелно подаване.

Холандският отбор върна едно попадение в 19-ата минута чрез Ерик Ботегин.  Три минути по-късно Сам Ларсон изравни. В 33-ата минута Тикиньо Соареш върна преднината на португалците след неумела намеса на вратаря на Фейенорд. През второто полувреме нямаше повече голове въпреки два неверятни пропуска на гостите.

Голмайсторът на шотландския Рейнджърс Алфредо Моралес вкара дежурното си попадение в 30-ата минута. Шотландците пазеха резултата, но Морелос можеше да удвои в 75-ата минута.

В 89-ата минута Борна Баришич си вкара автогол след неумел опит да пресече пас пред голлинията и изправи феновете на нокти. Райън Джак си изкара втори жълт картон в добавеното време, но швейцарците така и не можаха да вкарат важното за тях второ попадение.