Олимпик (Марсилия) взе комфортен аванс преди реванша в Австрия, след като тази вечер победи ФК Залцбург с 2:0 в първия полуфинален мач в Лига Европа. Точни за домакините бяха Тувен и Н'Жие.

Олимпик (Марсилия) - Залцбург (Развой на срещата по минути)

Домакините взеха комфортен аванс от два гола преди реванша в Австрия

Въпреки че през първата част не станахме свидетели на много атаки пред една от двете врати, двата отбора изиграха доста динамични 45 минути, а феновете доста помогнаха за това.

В 14-ата минута, Пайе центрира опасно към наказателното поле на гостите, но вратарят излезе и изби топката преди някой от съперниковите футболисти да успее да играе с нея. Минута по-късно обаче, Тувен остана непокрит до близката греда и след чудесното центриране на Пайе, голмайсторът мушна с глава топката в мрежата за 1:0. При повторенията обаче се видя, че Тувен е играл непозволено с ръка преди да изпрати кълбото във вратата.

В 20-ата минута, отбита топка попадна право в краката на Сансон, който директно я изпрати към вратата, но кълбото премина на сантиметри от целта. Малко след това, Лайнер опита да изненада вратаря Пеле от границата на наказателното поле, но стражът бе на мястото си и улови топката без проблем.

Снимка 353101

Източник: Twitter

Втората част започна доста по-вихрено. Футболистите на Залцбург не успяха да се възползват от груба грешка на Пеле, който излезе да изчисти опасна топка, но не се справи по най-добрия начин. За негов късмет, тя попадна в краката на играч на Марсилия и не се стигна до нищо интересно пред вратата му. Броени минути след това обаче, стражът поправи грешката си и блесна с невероятно спасяване. Волф бе изпуснат от своя пазач и със силен шут изпрати топката под напречната греда, но вратарят изби с върха на пръстите си в корнер.

Снимка 353102

В 63-ата минута, Пайе видя непокрития в малкото вратарско поле Н'Жие и веднага комбинира с него, а влезлият като резерва преди броени минути не сгреши отблизо за 2:0.

До края на редовните 90 минути домакините продължиха да търсят още едно попадение в съперниковата врата, но до такова не се стигна. Въпреки това Марсилия има комфортен аванс от два гола преди реванша в Австрия.