Наполи поведе във временното класиране на Група "F" на Лига Европа, след победа с 2:0 над Риека. Отборът изпревари състава на Реал Сосиедад, който стигна само до нулево равенство срещу АЗ (Алкмаар), като гост.

Италианският гранд завоюва ценните три точки след победа с 2:0, благодарение на голове на Лосано и Анастасио, пратил топката в собствената си врата.

Така неаполитанците са с 9 точки на сметката си. Те разполага с две повече от преследвачите Реал Сосиедад и АЗ. Риека категорично е последен, без нито точка срещу името си, при голова разлика 2:9.

Анастасио прати топката в собствената си врата 4 минути преди почивката, в изглежда най-неприятния момент това да се случи.

15 минути преди последния сигнал желаният от редица европейски клубове Ървинг Лосано вкара за крайното 2:0, пращайки състава си на върха в подреждането.

Бенфика се върна в края срещу Рейнджърс, губеше с два гола, но стигна до точката

Две попадения за 3 минути за отбора

По-рано днес стана ясно, че е стартирала процедура по преименуването на стадиона на Наполи на името на Диего Марадона. Кметът на Неапол започна формалната процедура

"Процесът трябва да бъде бърз, защото при толкова силно желание пречки не би трябвало да има. За момента целта ни е да бъдем готови, когато феновете се завърнат по трибуните", заяви Луиджи Де Магистрис.

Наполи кръщава стадиона си на Диего Марадона

За това призна босът на "партенопеите" Аурелио Де Лаурентис

В Група "Е" от Лига Европа пък ПАОК пропиля аванс от два чисти гола при визитата си на ПСВ (Айндховен) и в крайна сметка загуби с 2:3.

Снимка 507139

Източник: Twitter

Варела и Цолис бяха точни за гостите, но след това Гакпо, Мадуеке и Дониел Мален се разписаха за домакините,с  което прибавиха важните три точки в актива на отбора.

Снимка 507138

С тях нидерландците съхраниха шансовете си за продължаване напред, като са с 6 точки. ПАОК остава трети с 5. Лидер с 10 е Гранада, който се наложи над последния Омония (Никозия) с 2:1.