90+3′
Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+3′

КРАЙ НА СРЕЩАТА! АРСЕНАЛ ПОБЕДИ НАПОЛИ С 1:0 И СЕ КЛАСИРА НА ПОЛУФИНАЛ В ЛИГА ЕВРОПА!

Арсенал победи Наполи с 1:0 и се класира на полуфиналите в Лига Европа

Пестелив Арсенал взе своето от Наполи и на "Сан Паоло"

"Топчиите" се класираха на полуфинал в Лига Европа с общ резултат 3:0

90′

Жълт картон за Кайехон

80′

Много опасно връщане на Монреал към Петър Чех. Начо засече топката от много близко разстояние и само добрите реакции на вратаря предотвратиха почти сигурния автогол.

74′

Жълт картон за Петър Чех

71′

Руи заменя Гулам

68′

Голмайсторът Лаказет отстъпва мястото си на Иуоби

67′

ПРОПУСК!!! Гулам изпрати центриране към наказателното поле след изпълнение на корнер, където Кайехон успя да засече топката, но кълбото профуча над напречната греда и излезе в аут.

61′

Юнес заменя Инсиние

61′

Елнени ще доиграе мача на мястото на Гранит Джака

58′

След изпълнение на корнер, топката достигна до Обамеянг, който стреля от много малък ъгъл, но доста слабо. Така ударът му не се оказа никак труден за вратаря и той изби кълбото.

48′

СПАСЯВАНЕ!!! Обамеянг достигна до подаването, насочено към него, и веднага опита да преодолее вратаря, но Алекс Мерет бе на позиция и изби топката в корнер.

47′
Снимка 419011

Източник: БГНЕС

46′

На почивката Мертенс заменя Максимович

45′

Начало и на втората част!

45+5′

Край на първото полувреме! Арсенал се оттегля на почивка с гол аванс пред Наполи - 1:0.

43′

Жълт картон за Лоренцо Инсиние

41′

ПРОПУСК!!! Гулам комбинира с Кайехон дълбоко в пеналта, но той не успя да нацели добре топката и стреля с глава над напречната греда.

36′

ГООООООЛ! Александър Лаказет бележи! Французинът се разписа директно след изпълнение на пряк свободен удар. Топката беше поставена на границата на наказателното поле, а Лаказет шутира много мощно. Вратарят дори не помръдна, а само изгледа как кълбото профучава покрай него - 1:0.

34′

Принудителна смяна в състава на Арсенал - Аарън Рамзи напусна терена и е заменен от Хенрих Мхитарян

28′

ПРОПУСК!!! Аркадиуш Милик си освободи нужното пространство, за да може да засече центриране на Желински в наказателното поле. Ударът му с глава обаче изпрати топката покрай вратата.

27′
Снимка 419002

24′

ЗАСАДА!!! Гол на Милик не е признат заради засада.

17′

СПАСЯВАНЕ!!! Кайехон получи много хубав извеждащ пас от Кулибали и веднага стреля от много близко разстояние, но Петър Чех вече беше скъсил ъгъла и изби топката с крак.

8′

Гранит Джака центрира от корнер към наказателното поле, но Алекс Мерет излезе и улови топката преди някой от "топчиите" да е играл с нея.

3′

Гранит Джака центрира опасно към наказателното поле от свободен удар, но защитата на неаполитанците реагира мигновено и изчисти топката.

1′