Срещата се доиграва. Дали двата отбора не са доволни от резултата?

Том за малко да се самоконтузи при опит да спаси излизаща в тъч топката.

82′

Беройци се активизираха много. Публиката пее. Врме е за втория.

80′

Медо излиза бавно под освиркванията на публиката. Антони Анан влиза на негово място.

76′

Александър Василев сменя Венцислав Василев.

75′

Хубав удар на Като минал малко над вратата.

73′

Излиза Николай Альо. Влиза Обед Малоло.

72′

Шут на Том по земя в аут.

70′

Беройци трайно владеят топката. Гостите са се отръпнаки, но се опитват да контраатакуват. Влизанията са им на ръба на фаула.

66′

Шут на Моралес отдясно. Топката минава покрай близката греда. Финландците са по-активни и се опитват с бързи подавания да създават опастности.

61′

Ред е на Макенджиев да спасява удар с глава на Моралес. Няколко играча на ХЙК останаха сами след центриране, но за щастие не можаха да отправят добър удар.

56′

Невроятен пропуска на Иво Иванов, който се извиси и заби с глава топката. За съжаление оцели точно Даане, който направи спасяването на мача.

54′

Шут на Моралес след корнер високо в аут.

49′

ГООООЛ!. Веселин Пенев разстреля Даане от непострдствена близост. Той успя да се пребори за топката след меле предизвикано от лошо изчиставане на защита след центриран пряк свободен удар.

48′

Грешка на Даане, който изпусна топката. Но нямаше бероец с възможност да изчисти,

45′
45+1′

Минута продължение и съдията посочи съблекалните. Гостите водят от нищото.

45′

Хубав удар на Том от воле. Топката стигна до него след лошо изчистване. Кълбото прелетя малко над горната греда.

44′

Ново остро влизане на Кирилов отляво. Остана сам до аутлинията, но не можа да задържи топката в очертанията на терена.

43′

Гостите пазят скъпоценното си попадение. От скамейката се чува, че беройци трябва да играят по-агресивно.

41′

Остра атака на домакините отляво завършила с остро центриране. За съжалени нямаше кой да засече топката.

37′

ГООЛ! Танака получи в центъра сам срещу вратаря топката от Алфредо Моралес. Защитата помисли, че има засада. Танака стреля, Макенджиев отби вдясно, но притичалия Моралес вкара на празна врата.

35′

Блокиран шут на нападател на ХЙК. След последвалото центриране Себастиан Сорса за малко не отбеляза сглава.

33′

Илия Миланов самопожертвователно изчисти и бе ударен от финландски нападател.

32′

Скоростта на игра се увеличи. Домакините опитват дълги извеждащи подавания.

30′

Вече домакините подкрепяни от публиката са по-активния отбор.

23′

Алфредо Морелос получава пас от дълбочина и стреля зад границата на пеналта, но отбраната на Берое се справя и блокира в ъглов удар. При последвалото центриране от корнер топката е засечена с глава, но Благой Макендижев е над всички.

21′

Центриране на гостите от пряк свободен удар. Няколко чочека се разминаха с топката преди тя да излезе в аут.

20′

Осезаемият натиск завърши със силен удар на Като избит от вратаря в корнер. След изпълнението му топката излезе в аут.

19′

За първи път топката се задържа по-дълго време в половината на ХЙК. Домакините започнаха да печелят първите топки.

15′

Двата отбора играят предпазливо. Гостите са по-активни, докато беройци търсят удобен момент за контраатака.

10′

Атака на Берое отляво, Центрираната топка прелита през цялата защита. Вратарят лови плахия удар.

8′

Съдията не уважи желание на домакините за дузпа. Публиката е бясна.

7′

Иво Иванов играе грубо срешу Алфредо Морелос.

6′

Гостите са по-активният отбор.

4′

Себастиан Сорса получава кълбото по десния фланг и прави опит за центриране, което обаче е блокирано от капитана Иво Иванов.

2′

Ерик Почански изпълнява късо ъглов удар към Неманя Милисавлевич, който връща топката към голмайстора от Баня Лука, последва центриране в наказателното поле, където обаче Радослав Кирилов се разминава с кълбото, а впоследствие то попада във Веселин Пенев, но ударът рикошира в тялото на бранител на гостите и напуска пределите на терена в нов корнер.

1′
7. Александър Колев 9. Микаел Форсел

От 20:30 часа на стадион Берое в Стара Загора домакините излизат за победа срещу финладския „гранд" ХЙК Хелзинки.

След успешното преодоляване на първото препятствие в Лига Европа, босненския Радник, беройци твърдо вярват, че ще успеят да преодолеят и финландските си съперници.

В момента първенството на Суоми е в разгара си и след 16 кръга (от общо 33) ХЙК е начело заедно с ИФК Мариахамн с по 34 точки. ХЙК изкова успеха си в първия кръг на Лига Европа срещу литовския Атлантас като гост. Това трябва да е повишило вниманието на треньорския щаб на бронзовите медалисти от миналото първенство на България.

Финаландските отбори навремето бяха лесни противници за българските. ЦСКА Септемврийско знаме победи Хака Валкеакоски с 9:0, а Левски-Спартак - Рейпас Лахти с рекордните 12:2. В по ново време ножицата в класите се затвори, за да се стигне до отпадането на Левски от Тампере.