Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо отбеляза след равенството 1:1 срещу Ростов в първия мач от осминафиналите на Лига Европа, че неговият отбор не е могъл да играе по-добре при такива условия. Преди срещата той разкритикува състоянието на терена на стадион "Олимп 2".

"Това беше добър мач като отчитаме условията. Да се играе по-добре беше невъзможно. Помня в детството си, че на такива терени в Португалия се играеха мачовете на любителско ниво. Но на мене ми хареса това, че футболистите ми се справиха със задачите на такъв терен и се бореха за всяка топка.

Здравеняците от Ростов спънаха звездите на Манчестър на потресаваща руска ливада (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до 1:1

Направихме това, което се искаше от нас. Добре проведохме срещата. Тръгваме си от тук с положителен резултат. Знаехме, че ще бъде труден мач. Сега нас ни устройва победа или нулево равенство. Естествено 1:1 е по-добре от 0:0, но изходът от двубоя не е решен, макар че имаме незначително преимущество преди реванша. Ростов има опит от големи мачове, за тях няма да е проблем да играят на "Олд Трафорд". И те играят в неделя срещу Терек, а ние в понеделник срещу Челси. Те ще имат малко повече време за почивка. На нас ни остава само една крачка до четвъртфинала и това ни мотивира.

Най-хубавото е, че успяхме да избегнем контузии. Не мога да кажа, че сме отстъпвали в нещо на Ростов. Те играят праволинейно, не използват фланговете. Тримата наши защитници показаха много добра игра", каза португалският специалист.