АЕЛ (Лимасол) изигра поредния си силен мач в европейските клубни турнири. Тимът воден от Ивайло Петев бе много близо до успех срещу английския Тотнъм,но в крайна сметка допусна късни два гола и загуби с минималното 1:2.

Кипърският тим стартира срещата много агресивно, като многобройните фенове бяха зарадвани още в 14-ата минута, когато Адриан Сардинеро Корпа преодоля френския национален вратар Юго Лорис.

През втората част, Ивайло Петев предприе две смени, с които да затвори мача, ала по-големият опит на Тотнъм си каза думата. Така след два късни гола на Роберто Солдадо и Хари Кейн, „шпорите" се спасиха от резилн преди реванша на „Уайт Харт Лейн".

Финаландският ХИК (Хелзинки) е близо до групите на ЛЕ, след като записа изненадващата победа на австрийския гранд Рапид (Виена) с 2:1. Всичко по-интересно се случи през втората част, когато гостите откриха чрез Луис Шауб, ала Робин Лод и Мика Вайрянен направиха обрата пълен.

В други две срещи от този час, Карабах и Твенте не си отбелязаха гол, като ситуацията се повтори и в сбъсъка Рух и Металист (Харков).

АЕЛ (ЛИМАСОЛ)-ТОТНЪМ 1:2

ХИК (ХЕЛЗИНКИ)-РАПИД (ВИЕНА) 2:1

РУХ-МЕТАЛИСТ (ХАРКОВ) 0:0

КАРАБАХ-ТВЕНТЕ 0:0