Милан продължава да играе на изключителна висота. Селекцията на Стефано Пиоли прехвърли добрата си форма от Серия "А" и в турнира Лига Европа. Тази вечер "росонерите" стартираха победоносно участието си в груповата фаза. В най-интересния двубой за вечерта, италианският гранд спечели гостуването си на Селтик с 3:1.

Тотнъм победи ЛАСК (Линц) с 3:0 в двубой от Лига Европа

Тотнъм показа защо е фаворит в групата на Лудогорец

Селекцията на Моуриньо се поздрави с успех 3:0

Отлично начало за своя тим подсигури босненският национал Крунич в 14-ата минута. Пробив на Саму Кастайехо по фланга завърши с отлично центриране около точката на дузпата, където гореспоменатият успя да реализира с глава.

В края на първата част се разписа и Браим Диас. Юношата на Реал (Мадрид) осъществи бърза контраатака с Тео Ернандес и след залъгващо движение срещу двама защитници на Селтик, насочи неспасяемо в долния десен ъгъл на Баркас.

Лестър победи Зоря с 3:0 в мач от Лига Европа

Лестър се завърна с класика на европейската футболна сцена

Много силен мач за една от бъдещите звезди на английския футбол

Двубоят в Глазгоу възстанови интригата си в 76-ата минута. Тогава норвежкият национал Еляоунуси се включи решително при центриране от корнер и въпреки сериозния брой вражески футболисти около него, съумя да намери мрежата на Донарума.

Милан все пак удържа на финалното напрежение и дори вкара трети гол. Отново норвежец впечатли с изявите си, но този път той бе с фланелката на италианския колос. Йенс-Петер Хауге дебютира с попадение за "росонерите", след като беше изведен по отличен начин от друг младок - белгиецът Саелемаекерс.