Милан победи Спарта (Прага) с 3:0 в мач от втория кръг на група "Н" на Лига Европа.

Головете отбелязаха Браим Диас в 24-ата минута, Рафаел Леао в 57-ат минута и Диого Далот в 66-ата минута.

Победата можеше да е още по-изразителна, но голямата звезда на "росонерите" Златан Ибрахимович пропусна дузпа в 36-ата минута, следа като разтресе напречната греда. Так отой не оползотвори отдалия му се "златен" шанс да стане най-възрастният голмайстор на клуба в европейски мач. Бъгарският нападател Мартин Минчев остана извън групата на чехите за тази среща.

Това е трети пропуск на Златан от последните му пет удара от бялата точка. От началото на август насам никой друг футболист на отбор от топ 5 на европейските първенства няма толкова изпуснати дузпи във всички турнири.

Стартови състави:

Милан: Татарушану, Калабрия, Кяер, Романьоли, Далот, Тонали, Бенасер, Кастийехо, Крунич, Диас, Ибрахимович

Спарта: Хеча, Сачек, Челустка, Лишка, Ханусек, Павелка, Травник, Виндхайм, Дочкал, Крейчи, Юлис

След тази победа Милан има 6 точки, а Спарта е с две загуби. Другите два отбора от групата са Лил с 4 точки и Селтик с 1 точка. Следващите два мача на Милан са срещу Лил.