Милан отстрани Цървена звезда на 1/16 финалите на Лига Европа.

Двата отбора завършиха 1:1 в Италия, след като в първия мач в Сърбия направиха 2:2. Така по правилото за повече попадения на чужд терен, "росонерите" се класират напред.

Днешната среща, подобно на първата, бе динамична.

Домакините поведоха от дузпа чрез Кеси, но Ел Фарду Бен изравни. Голямата звезда на Милан Златан Ибрахимович започна като резерва, но се появи на почивката.

В 8-ата минута миланския гранд получи право да изпълни дузпа след като Гобелич игра с ръка в наказателнто поле. Зад бялата точка застана Кеси, който не сгреши и вкара за 1:0.

Славия (Прага) отстрани Лестър в Лига Европа

Лестър изхвърча от Лига Европа

Чехите биха с 2:0

В 24-ата минута, Ел Фарду Бен овладя с на границата на наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл за 1:1.

В 70-ата минута сърбите останаха с човек по-малко след като Марко Гобелич получи втори жълт картон.

В 74-ата минута Златан Ибрахимович вкара топката в мрежата, а съдията не се нуждаеше от ВАР, за да отсъди, че е имало засада и не зачете и за миг попадението.

Рома се наложи над Брага с 3:1 в Лига Европа

Рома се класира с лекота на осминафиналите

"Вълците" се наложиха с 3:1

В самия край на мача прехвърчаха искри след като главният съдия свири последен сигнал, точно когато Цървена звезда трябваше да изпълни корнер.

Така Милан продължава напред, без да успя да победи "звездашите" и ще научи жребия си за следващата фаза в петък.