Отборът на Металист (Харков) спокойно може да се счита за сигурен участник на 1/8-финалите в турнира Лига Европа.

Украинците пометоха с 4:0 бигаташите от Ред Бул Залцбург в първия мач между двата отбора. Превид факта, че реваншът е в Украйна, едва ли харковци ще допуснат поне четири безответни попадения.

Въпреки това историята помни такива случаи и се очакват не леки ответни 90 минути. Още до почивката преднината на Металист беше класическа. Още в първата минута Тайсон откри резултата, а в края на първата част на два пъти Кристалдо покачи до 4:0.

След паузата "буковете" продължаваха да полагат усилия, за да се върнат в играта. Шансът не бе на тяхна страна и вместо да отбележат, допуснаха гол. Крайното 4:0 оформи Девич в продължението на края на двубоя.