Бешикташ беше елиминиран от Лион на четвъртфиналите в турнира Лига Европа.

Битката на стадион "Водафон Арена" бе решена след изпълнения на дузпи, след като в редовното време завърши при резултат 2:1 - точно толкова, с колкото турският домакин днес загуби визитата си на френска земя.

Точен за домакините на два пъти в редовното време беше Талиска, а попадението за Лион бе дело на Александър Лаказет.

В продълженията попадения не бяха отбелязани и така се стигна до изпълнения от бялата точка, при които Лион вкара 7 срещу 6 отбелязани от домакините.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Бешикташ - Лион, започват дузпите!

Бешикташ и Лион дадоха максимума, трябва да запазят самообладание за няколко минути

Турският състав бе подкрепян от фанатизираните си фенове, които създадоха адска атмосфера за гостите от Франция, но и това не помогна.

Снимка 289589

Първото полувреме можеше условно да бъде разделено на две части - такава с превес на домакините и последвала - с натиск на гостуващия състав.

Едно е сигурно - феновете не скучаеха и за секунда, като в мача имаше всичко - оспорвани положения, тежки сблъсъците, безброй изстрели към двете врати и два гола - във всяка една от тях.

Резултатът беше открит от Андерсон Консейсао - Талиска след 27 минути игра. Футболистът на домакините стигна до центрирана в полето на гостите топката и мигновено стреля, засичайки я в мрежата за 1:0.

Снимка 289597

Само 7 минути след това обаче равенството беше възстановено. Това се случи след пореден блестящ момент за лидера на френския тим - Александър Лаказет, който се въползва от открила се пред него възможност и не сбърка, вкарвайки за 1:1.

Снимка 289594

Отново Лаказет се оказа очи в очи със стража на домакините, но шутът му срещна вътрешната част от лявата греда на вратата на Бешикташ, а резултатът не бе променен за пореден път.

Така или иначе положения и напрежение в мача не липсваха, което определено се понрави на запалянковците по трибуните.

Второто полувреме премина в голямата си част под диктовката на домакините, като в първите 15-ина минути от него футболистите на Лион дори не напуснаха собствената си половина.

В резултат на това след малко по-малко от час игра Талиска за втори път тази вечер се оказа в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се с глава за 2:1.

Снимка 289606

Лион опита да промени ситуацията на терена, като извърши няколко смени и промени подхода си към битката в Истанбул.

Ефект от това нямаше и мачът навлезе в продължения, след като резултатът се запази непроменен. В тях отново голове не бяха реализирани и трябваше дузпите да решат всичко.

При изпълненията от бялата точка Лион вкара с едно повече - 7:6, като решителното попадение реализира капитанът на тима Гоналон.

Първият двубой между двата тима бе помрачен от нахлуването на фенове на терена. В крайна сметка Лион успя да обърне развоя и с два късни гола да победи с 2:1.

Дни по-късно футболистите на Лион имаха подобни преживявания, когато бяха атакувани и от феновете на Бастия по време на мача от Лига 1.

Страхотен скандал! Фенове на Бастия биха звездите на Лион! (ВИДЕО)

Поредни ексцесии на мач на тима

Днес подобни ексцесии, по време на срещата, нямаше.

Това беше и първата загуба за домакините в европейските клубни турнири на "Водафон Арена" (2 победи и 3 равни). "Орлите" нямаха поражение у дома в последните си 8 европейски мача.