Жребият за Лига Европа отреди Манчестър Юнайтед да се изправи срещу Селта на полуфиналите в турнира. Първият мач на 4 май ще е в Испания. Другата двойка е Аякс - Лион.

Реваншите са седмица по-късно.

До момента "червените дяволи" и испанците не са се срещали в евротурнирите. Аякс и Лион се срещнаха за последно през 2011 година в груповата фаза на Шампионска лига. Тогава и двата мача завършиха 0:0. През 2002 г. в първите групи на Шампионска лига, Аякс бие Лион с 2:0 в двете срещи. В домакинския мач на "Амстердам Арина", Златан Ибрахимович вкара и двете попадения.

Припомняме, че снощи Манчестър Юнайтед отстрани Андерлехт след продължения. Лион пък достигна до полуфиналите след като победи на дузпи Бешикташ. Аякс отстрани драматично Шалке след продължения.

Холнадците са единственият отбор от тази фаза на турнира, който е печелил трофея на Купата на УЕФА.

Манчестър Юнайтед е на полуфинал в Лига Европа след инфарктен 120-минутен мач на "Олд Трафорд"!

"Червените дяволи" победиха с 2:1 Андерлехт