Манчестър Юнайтед разби тимът на Брюж с 5:0 в двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. Първата среща в Блгия бе приключила при резултат 1:1

Всичко в този двубой се реши още през първото полувреме. В 23-ата минута Саймън Дели от гостите бе изгонен заради умишлена игра с ръка в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана и с ВАР и решението бе окончателно. От последвалата дузпа Бруно Фернандеш откри резултата.

В 34-ата минута другото ново попълнение през тази зима - Одион Игало успя да покачи резултата на 2:0. Мата достигна пас и върна топката към нигериеца, който нямаше проблеми да отбележи отблизо.

В 41-ата минута резултатът стана класически, след като МакТоминей успя да се разпише с хубав удар от наказателното поле.

Снимка 469147

Отборът на Юнайтед намали малко оборотите, но съумя да вкара още два гола в края. Първо в 82-ата минута Джеси Лингард се пребори за топката, нахлу в наказателното поле и даде на Фред, който бе непокрит, а вратата бе опразнена. Той вкара без проблеми за 4:0.

Дълбоко в добавеното време Фред вкара второто си попадение в двубоя, след като Чонг му даде пас, а бразилецът завърши по прекрасен начин.

В друг двубой от Лига Европа Севилия и Клуж завършиха 0:0. Срещата от първия мач приключи при резултат 1:1, което означава, че испанците продължават напред.

Байер (Леверкузен) по-добър от Порто и в реванша, вкара 3 на "До Драгао"