Манчестър Юнайтед се класира на осминафиналите в Лига Европа. "Червените дяволи" и Реал (Сосиедад) завършиха 0:0 на "Олд Трафорд".

Тимът на Оле Гунар Солскяер победи в първия мач с 4:0 и така продължава напред.

Срещата започна с натиск на "червените дяволи".

В 13-ата минута, Даниел Джеймс извърши нарушение в наказателното поле, заради което испанците получиха право да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана Микел Оярсабал, който обаче стрeля встрани от вратата.

Арсенал обърна Бенфика и продължава похода си в Лига Европа

"Артилеристите" спечелиха с 3:2

В 36-ата минута Джеймс опита да се възползва от прехвърлящо центриране, скачайки високо и насочвайки с глава към десния ъгъл, но Алехандро Ремиро изби решително.

През второто полувреме, в 63-ата минута, Юнайтед ликува, но за съвсем кратко. Аксел Туанзебе засече центриране с глава и вкара топката в мрежата. След разглеждане от ВАР, реферът не зачете попадението заради фаул в атака.

Малко по-късно Марсиал бе близо до гола, но негов удар премина на сантиметри от гредата.

Така Манчестър Юнайтед се класира на осминафиналите. Жребият за следващата фаза ще бъде теглен утре.