Манчестър Юнайтед разгроми Фенербахче в мач от груповата фаза на Лига Европа. "Червените дяволи" се наложиха над "фенерите" с 4:1 на "Олд Трафорд".

Домакините властваха тотално над турците и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки.

Интересно бе завръщането на Робин ван Перси в "Театърът на мечтите". Играчът на Фенербахче бе посрещнат с аплодисменти от публиката, а през второто полувреме дори вкара гол. 33-годишният играч не се зарадва от попадението си и дори с жест се извини на привържениците.

Мениджърът на Ман Юнайтед Жозе Моуриньо бе дал шанс на някои от играчите, които не получават минути в мачовете от Висшата лига. В игра изобщо не влезе звездата Златан Ибрахимович, който изгледа двубоя от скамейката.

НА ЖИВО: Ман Юнайтед - Фенербахче

Ибрахимович остава резерва

Срещата започна с натиск на Юнайтед. Първото попадение падна след половин час игра. Мата бе фаулиран в наказателното поле от Кяер, а съдията бе категоричен като отсъди дузпа.

Зад бялата точка застана Пол Погба, имитирайки Дзадза като с танцувална стъпка се засили към топката, но за разлика от италианеца бе точен, Волкан се хвърли в другия ъгъл и резултатът бе открит.

Снимка 258781

Само минута по-късно реферът отсъди нов единадесет метров наказателен удар. Шенер събори Марсиал и с право, "червените дяволи" получиха нов шанс за гол. Марсиал изпълни, стреляйки като Погба в левия ъгъл, но малко не достигна на Волкан Демирел да се намеси и да спаси новия гол в мрежата си. Секунди преди края на полувремето, интригата бе тотално убита.

Руни изведе по отличен начин Лингард, той не се изкуши да стреля, а подаде към Погба, който от дистанция порази мрежата на опитния страж за 3:0. През втората част, домакините свалиха оборотите, с мисъл за предстоящото дерби с Челси.

В 57-ата минута лошо изчистена топка попада в Погба, който намира Лингард. Младокът без никакъв проблем порази мрежата на Фенербахче. Това бе първи гол за Лингард от началото на сезона. Турците така и не съумяваха да организират опасни атаки, които да доведат поне до един гол в мрежата на Де Хеа.

Снимка 258779

В 60-ата минута добра атака на Фенербахче завърши с хубав удар на Ван Перси, който стреля от дъгата пред наказателното поле, Де Хеа не реагира, но топката мина встрани от вратата.

Все пак в последните минути на мача, Фенербахче стигна до почетно попадение. Негов автор стана Робин ван Перси, който изобщо не се зарадва от гола и вдигна ръка към публиката, в опит да се извини. "Олд Трафорд" избухна в аплодисменти, а камерата в този миг показа Сър Алекс Фъргюсън, който изглеждаше видимо доволен от жеста на своя бивш възпитаник.

Манчестър Юнайтед - Фенербахче 4:1

1:0 Пол Погба - 31', дузпа

2:0 Антони Марсиал - 34', дузпа

3:0 Пол Погба - 45' + 1

4:0 Джеси Лингард - 48'

4:1 Робин ван Перси - 83'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг (Рохо - 46'), Байи, Дармиан, Шоу, Карик, Погба (Фосу-Менса - 75'), Лингард (Депай - 66'), Мата, Марсиал, Руни

Фенербахче: Волкан, Кяер (Еменике - 46'), Шкъртел, Шенер, Хасан, Соуса, Топал, Нойщедтер, Потук, Шен (Исмаил - 69'), Ван Перси