Едно магическо изпълнение на Антонио Кандрева в 67-ата минута донесе победата на Интер над Саутхямптън в мач от третия кръг на Лига Европа.

Почти през цялата среща „нерадзурите" биваха надигравани, но непростимите пропуски на гостите ги лишиха от победата.

Още от самото начало гостите подкрепяни от дошлите с тях 7,000 запалянковци овладяха играта. Те бяха по настойчиви, владееха повече време топката и създаваха положения за гол.

На няколко пъти Джей Родригес беше близко до гола, но все не му достигаше скорост. Вратарят на Интер Ханданович спаси топките, които все пак биваха насочвани към вратата му.

Домакините се активизираха в последните пет минути от полувремето и достигнаха до един опасен удар на Едер.

Снимка 258771

През второто полувреме играта се по изравни. Гостите продължаваха да играят с голямо самочувствие и считаха, че точката им е в кърпа вързана.

Моментът на мача дойде в 67-ата минута, когато Антонио Кандрева стреля с левия крак през двама защитника и разстреля Фостър. Топката се заби под гредата за 1:0. Това беше единственият удар за домакините в очертанията на врата,

Снимка 258774

В оставащите минути до края гостите направиха всичко за да обърнат резултата. Те създадоха няколко положения спасени кога от Ханданович, кога от защитници.

В 76-ата минута Брозович получи глупав втори жълт картон и „нерадзурите" доиграха срещата с 10 човека.

Все пак опълченската защита на Интер удържа крехката преднина.

Снимка 258770

В другата среща от групата Спарта Прага победи като гост израелския шампион Апоел Беер Шева и оглави групата с 6 точки. Саутхямптън и Апоел са с по 4 тички, а Интер е все още последен с 3 точки. И четирите отбора остават със шансове за класиране в елиминационната фаза.