Лудогорец вече няма шанс да прескочи груповата фаза на Лига Европа. Българският представител сам сложи край на своите надежди, след като стигна до едва нулево реми при домакинството си на АЕК (Ларнака).

Селекцията на Антони Здравков не се представи на необходимата висота, а късният натиск на "орлите" не доведе до нещо повече от пропуск на Марселиньо и удар в гредата на Козмин Моци. Гостите от Кипър също имаха своите шансове, като трябва да отбележим сериозния им превес през първото полувреме, когато само добрите намеси на Ренан спряха тима от Ларнака.

Снимка 388314

Така след победата на Байер (Леверкузен) с 1:0 над Цюрих, нещата в група "А" са ясни. Германци и швейцарци са сигурни продължаващи в елиминационната фаза, докато Лудогорец и АЕК ще изиграят оставащите си два мача единствено за престиж и финансова облага.

Спортно-техническият щаб на АЕК (Ларнака) имаше проблеми още преди първия съдийски сигнал на норвежкия съдия. Македонският национал Даниел Мойсов се контузи на загрявката, което накара треньорът на гостите - Андони Ираола да направи спешни корекции в своя състав. Така в тима се появи испанецът Давид Катала, който дори сложи капитанската лента.

Лудогорец - АЕК (Ларнака) 0:0 (Развой на срещата по минути)

Game over за "орлите"!

Важността на този мач сякаш повлия негативно на лудогорци, които можеха да допуснат огромна грешка още във втората минута. Върната топка към Ренан накара бразилския вратар да финтира хазартно Апостолос Яну. Макар и успешни, действията му се увенчаха с провал, след като миг по-късно той изпрати коженото кълбо към Акоран. За радост на всички, испанецът не успя да насочи удара си към опразнената врата.

Снимка 388324

АЕК (Ларнака) продължи с агресията си в офанзивен план и в шестата минута африканецът Асубре остана сам срещу вратаря на разградчани. Този път обаче Ренан беше далеч по-състоятелен и с ключова намеса спаси "зелените" от гол.

Положението за Лудогорец можеше рязко да се влоши в 12-ата минута, когато звездата на гостите Иван Тричковски беше много близо до попадението. Македонецът изпълни по интересен начин един фаул, изпращайки коженото кълбо по земя в далечния ъгъл. Ренан "замръзна", но за негова радост изстрелът премина на сантиметри от лявата му греда.

Дори и моментното предимство да беше в краката на кипърците, Лудогорец можеше да улучи своя момент в 15-ата минута. Клаудиу Кешеру комбинира умело с Марселиньо, извеждайки бразилеца сам срещу Тоньо. Плеймейкърът с №84 разочарова всички по трибуните, след като анемично прати своята стрелба в аут.

Снимка 388322

Това, че "орлите" заиграха далеч по-уверено се забеляза и при атаката от 24-ата минута. Натанаел най-сетне сътвори един от традиционните си пробиви по фланга, след което центрира остро за спускащия се към топката Лукоки. Африканецът закъсня със стотни от секундата и пропусна да накаже вратаря на АЕК.

Селекцията на Антони Здравков продължи да действа доста несигурно в отбрана. В 29-ата минута "орлите" така и не разбраха заучено положение на кипърците, което се размина без гол, само заради слабото финално отиграване на Акоран Рейес.

Въпреки случилото се на арената в Разград, "зелените" така и не си взеха поука от добрите заучени ситуации на съперника. Още една такава пак затрудни максимално лудогорци, тъй като Гарсия бе открит на стрелкова позиция и насочи към долния десен ъгъл. Ренан обаче беше на мястото си и фантастично блокира с една ръка.

Полувремето нямаше как да не мине и без един от фирмените пропуски на Клаудиу Кешеру. Румънецът се възползва от технична комбинация между Вандерсон и Сисиньо, която завърши с центриране по въздух. Нападателят на "орлите" изигра ситуацията без подготовка, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Снимка 388321

Втората част започна с напрежение между Козмин Моци и Апостолос Яну. Двамата дори стигнаха до размяна на леки удари, което обаче не беше достатъчно за главния съдия да покаже червен картон на някой от провинилите се. В крайна сметка всичко завърши с по едно официално предупреждение и за двамата футболисти.

Въпреки трудното развитие на втората част, Лудогорец имаше минута на футболен порив, през която пропусна две чисти положения. При първото от тях удар на Марселиньо бе отразен с много мъка от Тоньо, а миг по-късно изстрел с глава на Козмин Моци кацна върху горната греда на АЕК.

Българският шампион поиска дузпа в 77-ата минута, след като Сисиньо падна в наказателното поле при единоборство с Гарсия. Главният рефер от Норвегия, и помощниците му, обаче останаха безмълвни.

Снимка 388318

С оглед резултата на мача Леверкузен - Цюрих, момчетата на Антони Здравков нямаха друга алтернатива, освен да се хвърлят в сляпа атака. Добро положение се откри за Густаво Кампаняро в 86-ата минута, ала насочването му с глава бе лесно уловено от Гонзалес.

В последната секунда добър шанс се откри и пред Шверчок, но и той не съумя да направи късната драма в Разград.

Снимка 388313

В следващия кръг, вече изцяло за престиж, лудогорци гостуват на Байер (Леверкузен).