Лудогорец напусна Лига Европа със загуба. Разградчани паднаха и в реванша от Валенсия, този път само с 0:1. Така с общ резултат от двата мача 4:0 на четвъртфиналите в турнира продължават испанците.

Предвид фактът, че крайният изходна двубоя бе решен от ще София, първата част на „Местая"логично бе изключително спокойно. Положения пред двете врати на практика липсваха, макар че Златински и  Мисиджан се опитаха да тормозят домакините с далечни удари.

Всъщност, най-интересното за тези първи 45 минути се случи в самия им край. Дани Парехо стреля от фаул, топката срещна напречната греда и тупна малко пред голлинията на Стоянов.

За разлика от лежерната първа част,втората започна на по-високи обороти,като разградчани значително повишиха темпото, същото сториха и испанците.  Това веднага си пролича, като Пако Алкасер се озова в добра позиция, още в 48-ата мин, но стреля над вратата.

Малко по-късно Моци пресече пас на Мичел към Алкасер и по този начин предотварти сигурен гол. По-високата класа на „прилепите" обаче си каза думата в 59-ата мин. Картабия центрира отляво, Алкасер изпревари Моци и с глава засече топката във вратата на Стоянов за 1:0.

Попадението съвсем успокои домакините, които изцяло отстъпиха инициативата на Лудогорец. Гостите можеха да изравнят няколко минути по-късно. Безяк бе изведен срещу Алвес, но вратарят спаси шута му, след това пък добавката на Александров бе неточна.

До последния съдийски сигнал Лудогорец се мъчеше да стигне поне до изравняване, което обаче така и не се случи. Въпреки това, разградчани отпадат от Лига Европа с вдигнати глави.

ВАЛЕНСИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0