Турнир: Лига Европа Стадион: "Лудогорец Арена", гр. Разград Зрители: 4875
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец и Марибор завършиха 0:0 в Разград

Лудогорец надигра тотално Марибор, но така и не достигна до важна победа в Разград

Словенците играха половин час с човек по-малко

90+2′

Жълт картон и за вратаря Пирич, който бави времето.

84′

Матия Вилер стреля директно от фаула, но неточно. Марибор продължава да няма точен изстрел по посока лудогорската врата.

83′

Официално предупреждение за Рафаел Форстър.

80′

Последна смяна и за Марибор. Мешанович ще замени Ванчаш.

79′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! В средата на втората част в игра се появи Марселиньо. Бразилецът имаше отличната възможност да докаже защо е големият лидер на разградчани в 79-ата минута, когато негов майсторски изстрел остави без отговор вратаря на съперника. За жалост топката срещна горната греда на словенците.

78′

Последна смяна за Лудогорец. Анисе отстъпва мястото си на Якуб Шверчок.

76′

ГРЕШКА НА ПИРИЧ!! Вратарят на Марибор - Кенан Пирич направи първата си грешка в мача, чак в 76-ата минута. От нея обаче така и не се възползваха момчетата на Стоев. Босненският страж увисна при центриране към далечната греда. С глава съумя да играе Сисиньо, но бразилецът прати кълбото в аут.

71′

Мавис Чибота е втората промяна на Стойчо Стоев за този мач. Той влиза в игра вместо Вандерсон.

69′

ОТМЕНЕН ГОЛ!! Връх в липсата на късмет за лудогорци беше положението в 69-ата минута. Сисиньо най-сетне проби словенския бетон, но миг след головия си изстрел видя флага за засада. На повторението се видя ясно, че решението на датската съдийска бригада е правилно.

65′

Първа рокада в лагера на Лудогорец. Лидерът Марселиньо влиза в игра вместо Дан Битон.

65′

Капитанът на Марибор - Лука Захович отстъпва мястото си на Крамарич.

65′

Дарко Миланич осъществява смяна. На терена ще видим звездата на Марибор - Таварес, който ще замени Кронаветер.

63′

НОВ ПРОПУСК! Още една прекрасна възможност беше пропиляна от шампионите в 63-ата минута. Жоржиньо отправи нещо средно между удар и подаване, който освен, че мина покрай далечната греда, не бе превърнат в гол и от хвърлилия се на шпагат Вандерсон.

61′

Марибор заигра без централен нападател. Заради численото неравенство, треньорът Дарко Миланич прати по крилото самотника до този момент в атака - Лука Захович.

57′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Лудогорец получи още едно важно предимство в 57-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко, тъй като крилото на Марибор - Дино Хотич набързо получи два жълти картона, които преждевременно го пратиха под душовете.

55′

МОЦИ! Второто полувреме стартира по идентичен на първата част начин. Козмин Моци се присъедини към дългия списък на "зелени" футболисти с пропуск, когато в 55-ата минута стреля с глава покрай вратата след центриране от фаул на Сисиньо.

50′

Първи картон и за футболист на гостите. Получава го Дино Хотич.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Изстрел на Клаудиу Кешеру, който попадна право в обсега на Пирич. Всичко започна със скоростен пробив на Вандерсон.

39′

СИСИНЬО!! Въпреки последвалите спокойни мигове в Разград, Лудогорец сътвори нова добра възможност в 39-ата минута. Вандерсон отправи пас зад гърба на словенската отбрана за Сисиньо. Вилер от гостите стигна първи до топката, но без да знае, че латиноамериканецът го дебне отзад, върна с гърди към вратаря си. Бранителят на "зелените" беше много близо до това да се разпише, но силният му шут мина както над плонжа на Пирич, така и над горната греда.

37′

Първи жълт картон в мача. Получава го Антон Недялков за нарушение в половината на Марибор.

31′

Жоржиньо демонстрира отлична техника на малък периметър, но се провали в опита си да комбинира с Дан Битон.

25′

Марибор демонстрира живот в офанзивен план чак към 25-ата минута, когато опасна контра на словенците завърши с далечен шут на Руди Ванчаш Пожег. Цялата ситуация не доведе до проблеми за Пламен Илиев.

20′

ЛУДОГОРЕЦ И ТУК НЕ ПОВЕДЕ В РЕЗУЛТАТА! Голямо разочарование настъпи на "Лудогорец Арена" в 20-ата минута, когато "орлите" сътвориха не един, а два големи пропуска. Първо Антон Недялков пак заложи на шут от далечна точка, но Пирич отново  беше на позиция. Отбитата топка стигна до Кешеру, центрирал перфектно за Жоржиньо, който от няколко метра насочи с глава, но право в тялото на непробиваемия босненски страж.

15′

НЕДЯЛКОВ!! Селекцията на Стойчо Стоев продължи да залага на удари от средно и далечно разстояние. Играещият днес като краен бранител Антон Недялков отправи истинска "бомба" от над 20 метра, която принуди Пирич да прави акробатично спасяване.

13′

Дан Битон опита да сътвори едно от любимите си изпълнения - гол от далечна дистанция. Мерникът на халфа обаче отново му изневери и прати коженото кълбо високо над горната греда.

11′

Дан Битон центрира от фаула, Пирич успя да боксира топката, но я прати право в краката на Стефан Баджи, който дебнеше на границата на пеналта. Ударът на халфа обаче не се получи и излезе в аут.

5′

БИТОН!! Натискът на българския шампион продължи и в 5-ата минута беше създадено и първото реално голово положение. Нова пласирана топка в полето на Марибор доведе до паника в словенските редици. Клаудиу Кешеру пое с гръб към вратата и умно върна назад за намиращия се на дъгата Дан Битон. Израелският халф отправи техничен изстрел по земя, който за жалост премина на сантиметри от страничната греда на Кенан Пирич.

2′

Началните минути на срещата бяха белязани от активна лудогорска игра. "Орлите" отвориха фланговете и на два пъти стигнаха до две добри центрирания на Сисиньо. За жалост на домакините обаче, топката все стигаше до нисичкия Дан Битон, който нямаше как да отиграе майсторски с глава.

1′

92. Джоди Лукоки 97. Мартин Крамарич

Отборът на Лудогорец приема словенския Марибор в първи плейофен двубой за влизане в групите на Лига Европа. Място във втория по сила турнир на континента е основна цел за селекцията на Стойчо Стоев, която по-рано през лятото претърпя неуспех в квалификациите за Шампионската лига.

Само три загуби за Лудогорец срещу съперници от Балканите в европейските турнири

От 18 мача "орлите" имат 9 победи, 6 равенства и 3 поражения

Разградчани са в ролята на лек фаворит преди началото на мача. "Орлите" постепенно намират познатата си форма, като преди няколко дни триумфираха при традиционно тежкото си гостуване на Черно море. Срещу тях пък се изправя един разколебан тим на Марибор. "Виолетовите" имат проблеми в шампионата, където имат 1 победа, 3 равенства и 2 загуби от началото на сезона и се намират на 6-то място в класирането. Те бяха и категорично надиграни от Розенборг в третия предварителен кръг на ШЛ.

Димитър Макриев: Лудогорец ще победи Марибор с 2:1

Макриев: Лудогорец ще победи Марибор с 2:1

"Със сигурност от Марибор ще се опитат да постигнат добър турнирен резултат"

Стойчо Стоев няма проблеми с наказани или контузени футболисти. Специалистът дори има в резерв и Марселиньо, с когото изгладиха недоразуменията помежду си. Много отново се очаква от Дан Битон, бързо намерил си място сред водещите фигури в разградския тим. Сред титулярите попадат и опитните бойци Клаудиу Кешеру, Анисе, Козмин Моци и Вандерсон.

Треньорът на Марибор: Добър резултат в Разград ще ни помогне да отстраним Лудогорец

"Със сигурност ще трябва да покажем всичко, което можем"

Днес Лудогорец атакува за четвърти път групите на Лига Европа.

Най-познатото име в редиците на Марибор пък е нападателят Таварес, който преди 3 години спомогна за отстраняването на Левски, но в по-ранен етап от същия турнир. Тази вечер обаче той започва като резерва. Опасни с пробивите си по крилото пък ще бъдат Хотич и Ванчаш.

Стойчо Стоев преди мача с Марибор: Надявам се да няма напрежение

"Съставът е избистрен"

Главен съдия на срещата е датчанинът Якоб Келет, с помощници Ларс Хумелгаард и Хейне Сьоренсен. Четвърти арбитър е Йенс Мае.