Кешеру се озовава в добра позиция за изстрел, но не успява да го нанесе.

Фаул в нападение е решението на главния съдия.

58′

Българският отбор не успява дори да изнесе топката в предни позиции.

Страхотно объркване в редиците на разградчани, което дава редица шансове на съперника за изява.

55′

Пробивите на съперника нямат край.

Защитата на Лудогорец отдавна не е била толкова заета.

49′

Фрай стреля от границата на наказателното поле!

Единствено подхлъзване в последния момент го лишава от възможността да насочи добре топката към целта, след като защитниците пред него не се бяха наредили както подобава.

47′

Кешеру поднася топката пред Вандерсон на празна врата!

Последният обаче не успява да вкара кълбото в мрежата!

Уникален пропуск на футболиста на разградчани.

46′

Клаудиу Кешеру заменя Джоди Лукоки.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме съвсем не беше по вкуса на шампиона на България, свикнал да владее положението на терена в домакинските си мачове.

Гостите спазиха обещанието си, дадено преди първия съдийски сигнал - да бъдат максимално агресивни в представянето си.

Акциите за тима се редуваха една след друга, като изглеждаше, че е само въпрос на време да падне първият гол в срещата.

Това се случи след 20 минути игра, когато Вишча не остави шансове на иначе безупречния до този момент Ренан, разписвайки се за 0:1 с чудесен изстрел от средна дистанция.

Само 7 минути по-късно преднината на турския тим бе удвоена, този път след отиграване на Фрай.

Лудогорци често грешаха при подаванията си в средата на терена, а и след това - в завършващата фаза от играта.

Мисиджан и Лукоки изглеждаха изолирани в предни позиции и сякаш не бяха достатъчно настоятелни в представянето си на терена.

Обичайните пробиви на Натанаел и Сисиньо пък бяха спирани още в зародиш, като по този начин флнговете на "зелените" на практика се оказваха блокирани и неефективни.

Така или иначе резултатът се запази непроменен до почивката, като дори гостите можеха да вкарат още един гол, ако мерникът на Вишча бе по-точен.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Марселиньо.

42′

Тежък удар на Анисе!

Спасяване на стража на съперника.

Чудесна възможност за домакините.

39′

Центриране на Лукоки не успява да намери включилия се на върха в атаката на "зелените" Мисиджан.

Кълбото преминава по цялата дължина на пеналта на съперника, но не е засечено от никого.

36′

Добър пробив на Сисиньо, който стреля силно!

Топката е избита, но и добавката на Марселиньо от границата на наказателното поле не е успешна.

34′

Съперникът на българския тим все така продължава да владее топката по-продължително.

Сякаш това е и една от основните причини за превъзходството, което отборът успява да наложи.

28′

ГОООООООООООООООЛ!

0:2!

Фрай бележи за гостите със силния си десен крак!

Шансовете на разградчани за победата в мача намаляват драстично.

23′

Натискът на турския отбор не намалява.

Напротив - футболистите на тима се опитват всячески да стигнат до нов гол в българската врата.

20′

ГООООООООООООООООООООЛ!

0:1!

Страхотно попадение на Вишча!

Футболистът на гостите прецени правилно движението на Ренан, издебна го "в крачка" и не му даде шанс, откривайки резултата с плътен удар!

19′

ГОЛ на Моци е отменен заради засада.

Повторенията показват, че страничният съдия е бил прав в преценката си.

18′

Неразбирателство в защитата на Башакшехир.

Вандерсон не успява да се възползва от създалата се ситуация.

14′

Мисиджан центрира!

Топката е избита току пред главата на Лукоки.

Малшанс за българския състав.

12′

Ердинч стреля с глава от близка дистанция!

Страхотна намеса на Ренан!

Късмет за българския отбор.

10′

Засада на Върджил Мисиджан.

Повторенията не са особено убедителни, относно правотата на взетото решение.

9′

Вишча очакваше подаване от Ердинч, който обаче преценява, че ще опита шанса си с далечен изстрел.

Отчайващ опит на състезателя на гостите.

Топката насмалко не прехвърля стадиона.

8′

Центриране на Мисиджан!

Вратарят на Истанбул се намесва решително и хваща топката в ръцете си.

Добра възможност за домакините.

7′

Добра намеса на Ренан при поредната акция на турския тим.

Динамично начало на срещата в Разград.

5′

Пробив на Сисиньо по десния фланг.

Пасът му към Лукоки не е точен.

4′

Определено очакванията на наставника на турския тим за агресивно начало на състава му се оправдават на 100%.

Добър старт за Кайсара и компания.

2′

Опит на гостите за организиране на скоростна атака.

Центрирането в наказателното поле на Ренан обаче не намира състезател на Истанбул Башакшехир.

1′

Пауло

Лудогорец приема Истанбул Башакшехир в среща от Група "С" на Лига Европа. Битката на стадион "Лудогорец Арена" започва в 22:05 часа.

Разградчани са лидери в групата с 8 точки, следват Спортинг Брага (7), Хофенхайм (4) и Башакшехир (2).

Лудогорец до този момент няма загуба, но на разградчани им предстоят до края изключително тежки срещи.

При победа, българският тим със сигурност продължава напред в турнира, но при равенство или загуба всичко може да се случи и да се завъртят отборите в групата.

Французи ще гледат Абел Анисе срещу Истанбул ББ

Скаути ще има и за Вандерсон

Добрата новина за българите е, че гостите са отписали този турнир и са насочили основните си сили към титлата в Турция. Именно това може да помогне на Лудогорец, но може и да изиграе лоша шега на "орлите".

Турците идват в Разград без две от най-големите си звезди - Гаел Клиши и Емануел Адебайор, което е показателно за отношението им към срещата.