Ливърпул успя да измъкне точка срещу Утрехт в мач от група К на Лига Европа. Двата тима не си вкараха гол на "Нюв Хамхенваарт" и завършиха наравно 0:0.

"Червените" играха с почти всичките си титуляри, като изключим капитана Стивън Джерард. Въпреки това момчетата на Рой Ходжсън изглеждаха демотивирани и предоставиха без бой инициативата на холандците.

Футболистите на Утрехт обаче така и не успяха да пречупят защитата на "мърсисайдци", която се справи сравнително добре. Най-опасен за англичаните бе Микел Силбербауер, който дирижираше атаките на холандците.

Малко преди края пред Джейкъб Муленга се откри добра възможност, но замбийският национал пропусна. Така Ливърпул е водач в групата с 4 точки, а утрехт има 2.

В другия мач от група К Наполи сътоври истински подвиг, след като успя да обърне Стяауа от 0:3 до 3:3.

Мачът започна отлично за румънците, които набързо вкараха три попадения в първите 15 минути. Крибари си отбеляза автогол, а Танасе и Капетанос добавиха по още един. В 30-ата мин. обаче последния бе изгонен и остави Стяуа с десет души на терена.

Витале върна един гол за Наполи преди почивката, а след нея Хамшик и Кавани донесоха точката за неаполитанците. Станислав Ангелов влезе в игра за румънците 10 мин. преди края.