Лил и Селтик завършиха наравно 2:2 в двубой от група "Н" на Лига Европа.

"Детелините" поведоха с 0:2 преди почивката, благодарение на Мохамед Елионуси. В 28-ата минута норвежкият национал се разписа с чудесен далечен изстрел, а само пет минути по-късно той отново беше точен, този път с удар по земя.

В 40-ата Лил спечели дузпа за фаул на Шейн Дъфи срещу Жонатан Давид. Именно нападателят се зае с изпълнението, но Скот Бейн спаси с крак.

Французите изиграха много силна втора част и стигнаха до равенството. В 67-ата минута Зеки Челик намали на 1:2 след центриране от корнер, а в 75-ата Жонатан Иконе оформи крайното 2:2.

Така Селтик спечели първата си точка в групата, докато Лил е втори с актив от четири точки. Безапелационен лидер в групата е Милан с 6 точки. Следват мачове на Лил срещу Милан. Четвъртият отбор е аутсайдерът Спарта (Прага).