Лудогорец помечта половин час за победа срещу Байер (Леверкузен), след като дръпна в резултата с 2:0, но "аспирините" показаха класа и стигнаха до пълен обрат 3:2, тръгвайки с победа в групите на Лига Европа.

Началото бе перфектно за домакините, които след 8 минути игра вдигнаха публиката на "Лудогорец Арена" на крака!

Лудогорец - Байер (Леверкузен) 2:3, гостите стигнаха до пълен обрат!

Развой на срещата по минути

Перфектно изпълнение на фаул от Клаудиу Кешеру порази целта за 1:0 за разградчани!

Попадението мобилизира допълнително "аспирините", които вдигнаха оборотите и се настаниха трайно пред наказателното поле на Ренан.

Вратарят се намеси няколко пъти при остри центрирания от фланговете, но въпреки териториалното превъзходство играчите на Лудогорец се бранеха доста организирано, без да позволяват на съперника да стига до кой знае какви опасности през първата част.

Снимка 379433

В 22-ата минута Паулиньо остана на добра позиция отляво в наказателното поле, но секунда преди да шутира Сисиньо успя да протегне крак и да избие топката.

Лудогорец нанесе своя втори удар след точно половин час игра!

Много добър пробив на Вандерсон по левия фланг завърши с остър успореден на вратата пас, който намери Марселиньо, а последният без проблем опъна мрежата - 2:0!

Снимка 379438

Гостите реагираха мигновено и най-дейният в редиците на гостите Хаверц стреля опасно по диагонал, но ударът му мина до гредата на Ренан.

"Аспирините" продължиха да натискат в търсене на гол, който да ги върне в мача и такъв дойде!

При продължителна атака пред наказателното поле Хаверц с фалцов удар успя да прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, и така при 2:1 дойде почивката.

През второто полувреме картината бе сходна - Леверкузен владееше повече топката в половината на разградчани, докато селекцията на Пауло Аутуори разчиташе основно на контраатака.

След няколко опасни слизания пред вратата на Ренан, логичното се случи и Байер изравни!

Снимка 379437

Юлиан Брандт се измъкна отляво в наказателното поле, пусна подаване пред Ренан, от което в крайна сметка се възползва Телин - 2:2!

Самочувствието на германците се покачи допълнително, а по всичко личеше, че пълният обрат е въпрос на време и Хаверц го донесе...

Новоизлюпеният германски национал се завъртя майсторски пред дъгата на наказателното поле и с десния крак направи Ренан безпомощен - пълен обрат и 3:2!

Снимка 379436

До края на срещата разградчани се опитаха да стигнат поне до равенство и в един момент бяха близо до него, но удар на Моци с глава срещна гредата.

Ренан пък остави интригата до самия край с много добро спасяване при удар на резервата Бейли, останал очи в очи с бразилския вратар на Лудогорец.

В крайна сметка Лудогорец загуби, а се видя, че само с ентусиазъм и мускули не е достатъчно да се победят германци. Дори в криза...